Návrat z temnoty

Originální název: Pretty Girl-13

Fortuna Libri - 2013
ISBN: 978-80-7321-705-1

Fortuna Libri (2013) 978-80-7321-705-1 304

Bylo jí třináct, když se ztratila.

Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé.

Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.

Liz Coleyová napsala znepokojivý, avšak fascinující psychologický příběh o křehkosti lidské mysli, o léčivé síle odvahy, naděje a lásky. (Založil/a: Jamesová)

blaufik
  13. 7. 2016, 21:51
Silný psychothriller na motivy skutečných událostí , na který jen tak nezapomenu. Určitě to není jedna z knih, kde po čase nebudu vědět o čem vlastně byla. Totálně mě dostala !! I když je kniha předvídavá, tak jsem četla se zatajeným dechem. Nevím, jestli je to mnou, nebo samotným příběhem, ale měla jsem úplně sevřené hrdlo a přemáhala jsem se, aby mi neukápla i nějaká ta slzička. Určitě doporučuju.
Katniss Lavender
  23. 7. 2013, 13:55
Výborná, čtivá, zajímavá, drsná, originální, dech beroucí... prostě kniha od které se neodtrhnete! Pokaždé, když máte pocit, že se děj začíná uklidňovat přijde autorka s něčím, co vám zaručeně opět vyrazí dech! Jsem nadšená! U mne plný počet!
stepuli
  15. 9. 2016, 16:34
Uf, tak to bylo něco. Předem varuji, že knížka není nic pro slabé povahy, ale když se začtete, už ji nedáte z ruky. Já ji přečetla během dvou dní, děj mě úplně pohltil, ale zároveň jsem se bála každé obrácené stránky, co tam na číhá dalšího. Příběh je o to děsivější, že je napsaný tak reálně, cokoli z toho by se mohlo stát. Myslím, že Angie ještě dlouho nepustím z hlavy.
Lerenika
  31. 8. 2013, 12:24
Výborné, originální, souhlasím s Tiferet. Těšila jsem se na tuto knížku, ale ještě předčila mé očekávání.
Všem vřele doporučuji!
aledka01
  30. 12. 2013, 19:10
Skvělá kniha. I když jsem zpočátku měla obavy, že chce autorka jen kopírovat knihu od Ully Fröhling "Byla jsem otrokyní v satanské sektě", kde se řeší stejná psychická porucha. Naštěstí tomu tak není. Tyto dvě knížky, byť mají něco společného, nelze ani porovnávat v ohledu, která je lepší a která ta horší. Zatímco při čtení knihy od Fröhlingové jsem se otřásala hrůzou, jak něco takového může být vůbec možné. Tohle bylo takové odlehčenější, i tím, že se tam hlavní hrdinka snaží (znovu)žít normální život 16leté holky a řeší se i témata jako škola, kamarádi, první lásky atd. Musím říct, že mě ale dostalo posledních pár kapitol, kdy zklidněná situace opět nabírá na obrátkách a nad samotným koncem jsem málem uronila slzu. Takže 5 hvězdiček!
Bohunka Hlaváčová
  14. 11. 2016, 18:19
Od zacatku byla kniha hrozne poutava. Nemohla jsem se od ni otrhnout. Precetla jsem ji za dva dny a ten konec me fakt dostal. Brecela jsem jak zelva.
KatarínaM
  23. 6. 2016, 21:42
Na tuto knihu jsem natrefila jen úplnou náhodou, ale jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Příběh mě naprosto pohltil...nechybělo napětí a má zvědavost nebrala konce!!! Určitě doporučuji...Snad autorka napíše další takový poklad..:)
jireb
  29. 11. 2014, 0:20
Kniha se čte jakoby sama. Nemohla jsem se od děje odtrhnout a četla kde se dalo, jen mě trošku mrzí, že konec byl předvídatelný. Nebo alespoň ta velmi zásadní část.