Dravec

Originální název: Dravec

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3968-2

Knižní klub (2013) 978-80-242-3968-2 312

Brno, květen 1999. V odpadní chodbě je nalezeno tělo znásilněné a umučené patnáctileté dívky. Nedaleko ní je do zdi vyryto 1986. Jediné, co se kriminalisté Boris Kuntz a Miloš Slavoš o možném pachateli dozvědí od dívčiny kamarádky, je, že ničím nevynikal, snad jen, že se pohyboval jako duch. Po pár týdnech udeří vrah znovu. Stará mince, nalezená u oběti, dovede vyšetřovatele do Lince, kde se v roce 1986 staly dva podobné, dodnes nevyřešené případy… Mimořádně agresivní zločinec je podle všeho nadprůměrně inteligentní, ale i neuvěřitelně odolný. Brzy si s vyšetřovateli začne hrát jako kočka s myší. Avšak jeho cílem zdá se nebylo zůstat utajen…
Debutující thriller Adama Barny zasazený do okolí Brna a temných lesů Vysočiny zaujme gradujícím napětím, promyšlenou zápletkou a především originálním rozuzlením. (Založil/a: Jamesová)

Adam Barna Adam Barna
*28.02.1978

ondrasek
  6. 3. 2014, 13:41
Solidní detektivní thriller, který nepostrádá akci, napětí, temné neznámé zlo a zajímavé kulisy české (brněnské) kotliny. Nějakou tu nelogičnost jsem tam taky našel (Lincoln Rhyme by asi vrtěl hlavou i ukazováčkem nad počínáním českých detektivů), ale kniha mě bavila, přečetl jsem ji za jeden den (spíš noc, neměl jsem co dělat) a dávám poctivých 90%.
chrispe
  26. 9. 2014, 20:52
Ke čtení této knihy mě nalákalo především avizované brněnské prostředí, vydařená obálka a vůbec to, že je to český počin v tomto žánru. Na prvotinu je to dle mého názoru dobré. Navíc jsem čekala klasickou detektivku a ono se to nakonec vybarvilo i trochu jinak a to zajímavě. Přesto musím přiznat, že jsem se docela těšila, až bude kniha dočtena a některé pasáže (zvlášť ty popisné se spoustou odborných názvů) jsem louskala jen ztěží. Jestli si tu knihu ještě někdy přečtu je otázka.
moonchild
  10. 10. 2013, 15:08
Brněnští kriminalisté řeší nelehkou úlohu:mimořádně agresivní vrah je nadprůměrně inteligentní.Brzy si sním začne hrát jako kočka a myš.....
Melda
  11. 11. 2013, 7:27
Děj byl docela dost přímočarý. Postrádal jsem tam nějaký ten zvrat, slepou uličku a hlavně hlubší popis postav. Ale jo, jinak to bylo fajn čtení a nadějný debut. Oceňuju brněnskou lokaci :-) Případnou další knížku od Barny si rád přečtu.
spartik
  7. 9. 2013, 16:41
Musím říc, že mě kniha pohltila. Byla napínavá, některé pasáže byly zdlouhavé. Po dlouhé době super čtení.
Jimi boi
  13. 11. 2013, 2:32
Klobouk dolu, precteno za 4 dny a to se mi skutecne nestava. Vyliceni vrazd je skutecne prvotridni a z toho celeho mi nejak neni uplne dobre po tele. Rozuzleni zajimave, jakozto prvotina pana Barny je to perfektni. Tesim se na dalsi knihy. 90%
Petr Kubný
  20. 9. 2016, 17:09
Na prvotinu velmi dobrý počin. Kniha mě vtáhla do děje. Kladně pro mě působí i lokace v Brně.
I když mám v oblibě sériové vraždy, zde bylo mrtvol opravdu hodně, ale na kvalitě to neubírá.
Jen mě trošku zarážel, na můj vkus, pomalejší přístup vyšetřovatelů.
Helenapa
  13. 2. 2014, 16:46
Body za lokaci. Příběh napínavý, ale bylo v něm na můj vkus příliš mnoho mrtvol a navíc vysvětlení částečně postrádalo logiku. Jak je možné, že šlo o změny v chromozomu Y a měla je i žena? Ale jinak se to četlo dobře, takže 4*
Matulinka
  12. 9. 2013, 0:58
Musím říct, že na to, že je to česká (resp. slovenská) detektivka, jsem byla opravdu mile překvapená. Hlavně i potom, co jsem zjistila, že to byla autorova knižní prvotina v tomto žánru. Ocenila jsem originální příběh, atmosféra byla skvěle vykreslená a zaujaly mě i trochu mystické prvky. Pro Dravce mluví i fakt, že jsem ho zhltla během dvou dnů. Že bych se doslova nemohla odtrhnout se mi už dlouho nestalo. K plnému počtu mi ale něco chybělo..přišel by mi hodně zajímavý vztah Petry a Samuela. Kdo jste četli, víte proč..ale kdo ví, třeba bude pokračování, docela v to doufám.
misan33
  10. 8. 2013, 8:36
Dravec je moje první "česká detektivka", kterou jsem přečetl a byl jsem mile překvapen.
Styl autora mi vyhovuje. Navíc se to odehrává v Brně, kde žiji.