Calico Joe

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3988-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-3988-0 208

Jímavý příběh o otcích a synech, odpouštění a smíření, odehrávající se ve světě vzrušujících baseballových zápasů. Léto 1973: do nejvyšší americké ligy vlétne jako kometa Joe Castle, rodák ze zapadlého arkansaského městečka Calico Rock. Coby neuvěřitelný talent a nejúspěšnější nováček všech dob se okamžitě stává idolem. Zbožňuje ho i Paul Tracey, syn egocentrického, agresivního nadhazovače konkurenčního klubu. Jednoho dne Joe Calico a Warren Tracey konečně stanou proti sobě v napínavém utkání. Paul fandí oběma, pak však Warren hodí míček, jenž navždy změní životy všech... Baseball v podání Johna Grishama je strhující hrou, co však z tohoto románu činí znamenitou prózu, se odehrává mimo hřiště. (Založil/a: Jamesová)

Zajdaanek
  28. 12. 2013, 2:14
Calico Joe je super knížka, která vtáhhne asi hlavně milovníky baseballu a potom zejména milovníky sportu. Přitom však zde nejde jen o sport. Víceméně zde nejde vůbec o sport. Sledovat myšlenkové pochody Paula, který hodně nahlas kritizuje otce Warrena, nemá chybu. Do karet této knize navíc hraje i to, že Grisham nemá hluché místo. Do 208 stránek vměstnal vše co potřeboval. Dvě noci a bylo po knížce a já neváhal a zařadil jsem Calico Joe mezi oblíbené, well done!
trbuch
  10. 2. 2015, 23:32
Opravdu skvělá knížka, která se čte jedním dechem, protože, jak už tu bylo psáno - nemá hluché místo. Mě se baseball nelíbí, a uvažoval jsem , že knížku nebudu ani číst. Ale skvělé vyprávění z prostředí tohoto sportu mě dokázalo zaujmout.
sui
  26. 5. 2013, 11:59
milé čtivé, jde vidět, že Grisham umí i romány ze sportovního prostředí. Na Hru o pizzu to ale nemá, i tak výborné