Dvanáctka

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3965-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-3965-1 523

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. (Založil/a: Jamesová)

Justin Cronin Justin Cronin
*00.00.1962

illy
  28. 8. 2013, 9:35
Je už to nějaká doba co jsem četl Přechod a musím přiznat že v jeho pokračování jsem se ztrácel. Autor se sice - jakýmsi "biblickým" úvodem - snaží shrnout děj, na konci knihy je jmenný seznam, ale já byl v pytli. A když je tam postav jak na orloji, nepomáhá ani více časových rovin. Knížka se ale čte dobře. Třebaže se mi dost vybavoval film Daybreakers s Ethanem Hawkem v hl. roli, nebylo to na škodu. Zamrzí nedodělané korekce a chybky v překladu (chlap co se volnou nohou chytí za rozkrok je asi šimpanz....). Ale jako pokračování doporučuji.
Pixx-73
  14. 3. 2014, 13:58
Možná trochu slabší než první díl, který jsem vyloženě hltal, ale pořád docela slušné čtení. Protože se o postapo tématiku zajímám, tak jsem to nemohl vynechat.
Lindsey
  11. 4. 2015, 19:50
Obsahuje spoiler spoiler Oproti prvnímu dílu rozhodně zklamání. Opět jsem měla problém se začtením, protože osud Greye a Lily mě upřímně nezajímal. Až teprve ke konci roku nula mě Lila opravdu zaujala, a když se znovu objevila v budoucnosti, byla jsem nadšená. Ale v budoucnosti nastal ten samý problém. I když se jednalo o již známe postavy, kniha mě stále pořádně nechytila. Poté se na scéně objevil tábor a nadšení se znovu vrátilo. A konec ho zabil. Chápu, že chtěl Cronin tak důležitý závěr natáhnout, ale vyprávění útoku z různých úhlů pohledu mě prostě nebavilo a bylo to zbytečně natahované. A určité rozuzlení situací bylo neskutečně průhledné (viz Nina).
Celkově kniha nebyla špatná, ale po jedničce jsem měla rozhodně větší očekávání. Pro mě je tu stejný problém jako u Walking Dead a dalších sérií - jednička seznamuje s problémem, dvojka je jen o bitvách a trojka rozuzlení. A málokdo se dokáže vyrovnat s nezáviděníhodným postavením druhého dílu. Justin to pro mě prostě nedokázal. Tři hvězdy za úžasný první díl.
stavos
  1. 1. 2014, 19:05
Z prvního dílu jsme byl nesmírně nadšený, hrosně jsem se tešil na pokračování, ale bylo to pro mne veliké zklamání! Děj se strašně vleče, občas trošku pomotané, pořád se čeká na vyvrcholení a to přijde strašně pozdě. bylo perfektní, ale můj pocit z knihy to už bohužel nezachránilo!
jariny
  8. 4. 2015, 14:13
Musel jsem si znovu zopakovat Přechod, abych mohl plynule navázat na druhý díl. Udělal jsem dobře a doporučuju všem, kteří se do Dvanáctky pustí s dlouhým časovým odstupem.
Čtení druhého dílu jsem si náramně užíval. Děj byl mnohem košatější než v prvním dílu, všechny opomíjené charaktery z jedničky tady dostaly konečně svůj příběh a ten se mohl rozjet na plné obrátky.
Docela jsem si přál ať finále (které bylo grandiózní) přijde ještě mnohem později.
Jak to celé skončí?? Bude třetí díl ještě o stupínek lepší?
Childe
  21. 1. 2015, 1:26
V době kdy vyšla The Twelve přelousknuto v angličtině, nyní opáčko Přechod i Dvanáctka v českém překladu. Už to není tak napínavé, přece jen už vím jak to dopadne (nevím, protože trojka bude až na podzim 2015) ale je to skvělé čtení, takový Kingovský vypravěčský styl ale bez hluchých popisů. Epické a realistické scenerie pro všechny co to čekají a chtějí být přeživší (již brzy!).
A postavy Amy, Petera, Alicie ale i všech těch záporáků předčí o jednu třídu všechny Walking Dead kovboje.
Mark.
  14. 7. 2016, 16:35
Zpočátku jsem musela dolovat v paměti pár zásadních událostí, protože po přečtení prvního dílu jsem si dala pauzu, abych se ve třetím díle neztratila. Ale rychle jsem se vžila. Jsem ráda, že některé události byly připomenuty, např. co za zločin parta z dvanáctky spáchala, nebo jsem si vůbec nepamatovala matku Caleba a jejich smrt. Sice do děje nepodstatné, ale s něčím jsem si lámala hlavu.
Místy mi to připadalo, že se děj táhl a nic se neděje, ale i tak tato kniha stojí opravdu zato.
terrka
  21. 10. 2014, 17:51
Přechod jsem přečetla jedním dechem, ale Dvanáctku jsem přečetla až napodruhé. Ovšem musím říct, že po začtení mě chytla stejně jako jednička. Čtivá a místy opravdu napínavá, až jsem se od ní nemohla odtrhnout. P.S. Opravu to chce číst chvíli po sobě, měla jsem zmatek v postavách. Jinak doporučuji! :)
Katarina Mikulkova
  2. 6. 2014, 13:06
Perfektné rovnocenné pokračovanie. Bola som nadšená z Přechodu, nadšená som aj z Dvanáctky. Teraz už len dúfať, že Justin Cronin dopíše City of Mirrors čo najskôr, nech vieme, ako to všetko dopadne. A snáď si Knižní klub dá v treťom dieli lepší pozor na korekcie, v tomto prípade už chyby miestami bili do očí.
luca92
  27. 6. 2013, 22:40
za mě velice čtivé jen krapet zamotané, sice jsem si před dvanáctkou znovu přečetla Přechod, ale i tak mi občas dělalo problémy se ve všem vyznat ale tak to bylo i s Přechodem teď napodruhé mi taky všechno přišlo jasnější takže to samé očekávám i od Dvanáctky a už se těším na třetí díl jak to všechno dopadne a všem vřele doporučuju
Noira
  30. 5. 2013, 13:40
Před přečtením doporučuji oprášit hlavní události předchozí knihy - přece jen to na sebe docela navazuje. Jinak klasický druhý díl, trošku zaostává za prvním, ale člověk má po přečtení pocit, že se nebude moct dočkat toho posledního - aby věděl, zda to "dopadne" nebo ne...