Šmírák

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2074-0

Ikar (2013) 978-80-249-2074-0 397

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy… (Založil/a: Jamesová)

moonchild
  10. 10. 2013, 14:38
3míruje život úplně cizých žen.Jen z dálky,avšak s naprostou oddaností,miluje krásnou Gillian.Podílí se na jejím dokonalém životě.
XZvire
  4. 3. 2015, 15:45
Charlotte Link ví moc dobře, jak napínat čtenáře. Kniha Šmírák byla přesně to, co jsem potřebovala. Už dlouho jsem nečetla nic tak napínavého. V příběhu je poměrně dost postav, ve kterých jsem si udělala pořádek poměrně rychle. Bylo tomu tak už v autorčině předchozím díle Zapomenuté dítě, tak mě to nijak nepřekvapilo. Kdo je vrahem jsem nevěděla skoro do poslední chvíle. Než, že je vrah jsem si myslela, že je to do toho nějakým způsobem zapletený. Konec se trochu vlekl, ale na kvalitě to neubírá. O chlup lepší než výše zmiňované Zapomenuté dítě, ale na 5* mi to úplně nestačí.. Motiv mě trochu zklamal.
mispulka s.
  6. 3. 2014, 14:03
Tuto knihu jsem bohužel nedočetla. Nevím čím to bylo ale mě nezaujala. Možna ze se k ni časem vratim.
Terčuska
  28. 10. 2013, 21:58
Zajímavá a čtivě napsaná kniha. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo stojí za sérií vražd, ani co je spojuje. Autorka vás bravurně nutí podezírat naprosto nesprávného pachatele. Není to asi nejnapínavější detektivka na světě, ale rozhodně si pozornost zaslouží.
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 9:25
Jo! Moje první Linková. Já z tý knížky byla úplně nadšená. Každou přečtenou stránku jsem tak pomalu a s lítostí obracela.. Když hned od začátku vím, že po přečtení nastane takové to prázdno, tak je to prostě nej.
verca1990
  3. 1. 2016, 13:04
knizka me velmi zaujala uz od prvni stranky . do detailu promyslena skvela.. hlavnimu hrdinovy jsme fandila :)