Paprika

Odeon - 2013
ISBN: 978-80-207-1487-9

Odeon (2013) 978-80-207-1487-9 336

Anotace
Magický příběh se soustředí na naprosto převratný přístroj, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů a ovlivňovat je – předcházejí tak psychickým poruchám, nemocem, a postup využívají psychoterapeuticky. Jeho vynálezcem je věhlasná specialistka Acuko Čiba, jejíž alter ego neurčitého věku zvané Paprika vstupuje na scénu snového příběhu, aby tam působila správným způsobem… Když jednoho dne dojde ke krádeži přístroje, neohrožený detektiv a uznávaná a půvabná terapeutka spojí své síly, aby věc získali zpět – dříve než padne do rukou „snových teroristů“, kteří podle předběžných zpráv plánují zvrátit vývoj lidstva. Podle románu vznikl animovaný thriller a také manga komiks. Nečekanými zvraty a humornými dialogy román připomíná slavné Murakamiho dílo Konec světa & Hard-boiled Wonderland. (Založil/a: Jamesová)

Jasutaka Cucui Jasutaka Cucui
*24.09.1934

TomToman
  8. 3. 2016, 18:47
První část románu mě fascinovala nápadem, pak jsem měl pocit, že některé scény mi něco připomínají... V druhé části se děj zvrhl do čistého absurdna, což mě už tak neoslovovalo, ale může se to někomu zamlouvat...
veselice
  29. 9. 2013, 17:02
Musím přiznat, že jsem měl velká očekávání, ale po první třetině jsem chtěl knížku odložit a vyprdnout se na ni. Nakonec jsem ji dočetl a poslední třetina se docela rozjela. Ale měl jsem neskutečný hokej v postavách (prostě japonci no) a místy jsem se neorientoval v ději. 50 procent max