Sebranka

Sebranka

Portál - 2014
ISBN: 9788026206682
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2014) 9788026206682 288 Vyšlo jako e-kniha.
Portál (2013) 978-80-262-0358-2 288

Sedmiletý klučina, který není schopen mluvit, pokud do toho nepočítáme nekonečné opakování předpovědi počasí a echolalické odpovědi… Roztomilá holčička, kterou její biologičtí rodiče týrali, a proto má poškozený mozek a nedokáže číst… Desetiletý „drsňák“, který na vlastní oči viděl, jak jeho nevlastní matka zabila jeho otce, a který putuje od jedněch pěstounů k druhým… A nakonec plachá dvanáctiletá dívka, která do speciální třídy přišla z katolické školy. Co je její problém? Je těhotná. Čtyři děti, z nichž každé si už stihlo prožít svoje, se sejdou v jedné třídě, aby se společně učily nejen číst a počítat, ale také překonat své problémy, nebo se s nimi „jenom“ vyrovnat. Dílčí úspěchy i neúspěchy, drobné radosti, ale také neshody a dohadování jsou v téhle třídě na denním pořádku. Co se mohou v takové třídě naučit? Třeba to, že si mohou vzájemně pomáhat a brát ohledy na druhé. Čtivý příběh nesourodé čtveřice dětí a jejich učitelky, která občas překročí hranice své profese a do jejich osudů se vžívá více, než by se od ní čekalo, osloví čtenáře předchozích knih Torey L. Hayden.\r\nKniha je určena zájemcům o skutečné příběhy s psychologickou tematikou a lidem, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování. \r\nTorey L. Hayden je autorkou řady velmi úspěšných románů, které představují skutečné příběhy z prostředí škol pro děti s poruchami chování. Pracuje jako speciální pedagožka a rodinná terapeutka. Žije v USA. V Portálu vyšly její knihy Spratek, Dračice a mazánek, Zvíře a Tygřice. (Založil/a: Kůstka)

Torey L. Hayden Torey L. Hayden
*21.05.1951

Pim
  23. 7. 2014, 19:52
Citlivé, hluboce lidské, důležité, osobní … Krásná kniha ze skutečného života. Vzalo mě to za srdce. Určitě si přečtu časem všechny a díky za ně.
M.ikolka
  25. 5. 2016, 20:23
Tato kniha si zaslouží bez debat 5 hvězd, kdyby to šlo, dám víc. Od samého začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout, jako ostatně i od ostatních knih této autorky a na konci jsem si moc přála, aby kniha neměla konec a já mohla číst dál :-)
HelenaH82
  29. 8. 2013, 12:24
Torey L. Hayden píše čtivě, což je vidět i na této její knize. Během celé knížky může člověk přemýšlet nad tím, jak systém péče někdy není pro děti nejlepší, překročení vlastních/profesních hranic může být ku prospěchu. Zároveň uvažovat nad vlastními reakcemi v autorkou popisovaných situacích. Ty by se možná lišily a kdo ví, jak by se situace vyvíjela.
Daniel Janko
  20. 10. 2016, 11:15
Co dodat - má již 5 kniha a stále mám pocit že je každá jiná a všechny se čtou se zatajeným dechem.
Taková sešlost 4 dětí které každé bojuje s něčím jiným a navíc na úplně jiných úrovních vědění, vzdělání a i IQ.
Myslím že tato práce je nesmírně emočně vyčerpávající ale na druhou stranu dokáže naplnit - pokud se alespoň "něco" povede - tak jako na konci fotka v novinách.
Myslím že i tato kniha může být jistým vkladem k diskuzi o "začleňování jiných" dětí do běžných škol. Pohled co zažila Lori ukázal že pro někoho to nemusí být krok vpřed ale přímo pád ze skály a ne každého lze posoudit podle tabulek.
Silné emotivní a rozhodně doporučuji přečíst každému kdo chce více vidět a lépe "soucítit" s jinakostí ...
Lean
  18. 1. 2016, 14:29
Další úžasná kniha. Občas mi přejel mráz po zádech, občas jsem měla chuť se vztekat, hned potom se smát a tak nějak mezi tím vším i dojatě zahánět slzy. Bylo zajímavé více nahlédnout do soukromí Torey a neodpustím si jednu poznámku - Jocco je opravdu sen všech žen. Jeho výroky o "beznadějné bandě cvoků", "hře na pána boha" a "partě mrzáčků" byly tak laskavé, plné podpory a citu, až mě to dojalo. Téměř jsem jí ho záviděla...