Sopky a sopečné vrchy ČR

Sopky a sopečné vrchy ČR Originální název: Sopky a sopečné vrchy České republiky
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Academia - 2013
ISBN: 978-80-200-2231-8

Academia (2013) 978-80-200-2231-8 416

Populárně naučná publikace Sopky a sopečné vrchy ČR se zabývá terénními pozůstatky třetihorní vulkanické činnosti, jejichž morfologické útvary vytvářejí vmnoha regionech typický ráz české krajiny. čtenář se dozví, že kromě notoricky známého řípu, Bezdězu, Milešovky, Trosek nebo Komorní hůrky u nás existují desítky dalších památek sopečné činnosti.
Stěžejní částí publikace je encyklopedický přehled jednotně popsaných 160 lokalit coby pozůstatků třetihorní sopečné činnosti na našem území. Každou doprovází snímky celku i detailů, z nichž většina je i pro znalce české přírody a krajiny neotřelá a nová. zájemci o přírodu uvítají srozumitelně podané informace o horninovém složení, geologické stavbě, mineralogických, botanických i zoologických zvláštnostech, nechybí však ani historické zajímavosti a užitečné turistické informace. (Založil/a: Kůstka)