Nejčistší rasa

Nejčistší rasa

Podtitul: Jak Severokorejci vidí sami sebe a proč je důležité to vědět

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ideál - 2013
ISBN: 978-80-86995-25-0

Ideál (2013) 978-80-86995-25-0 242

Brilantně napsaný text přináší nový pohled na režim v Severní Koreji a odhaluje skutečné příčiny, proč Severokorejci jednají tak, jak jednají. Autor jako představitel západního civilizačního okruhu a myšlení geniálním způsobem dešifruje způsob myšlení, příčiny jednání, hodnotový řebříček a cíle Severokorejských vládních špiček. Tento jedinečný přístup přináší mnohá odhalení a čtenáři tak umožnuje hlubší pochopení situace na Korejském poloostrovu. Součástí textu je 16 stránek barevných obrázků. (Založil/a: CarolineS)

ondrej_plevak
  7. 12. 2014, 0:35
Kolem KLDR se točí spousta mýtů, spoustu z nich běžně přijímají i vysocí představitelé světových velmocí. Tato kniha pomáhá pochopit, jak Severokorejci nahlíží sami na sebe. Jak funguje jejich "ideologie", a že je vlastně hodně vzdálená myšlence marxismu-leninismu. Doporučuji každému, kdo se nechce spoléhat pouze na velmi zjednodušující mediální obraz KLDR.