Ptačí zpěv

Ptačí zpěv Originální název: Skylark
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

CooBoo - 2013

CooBoo (2013) 320

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt. (Založil/a: Marlynka)

Meagan Spooner Meagan Spooner

Katniss Lavender
  20. 6. 2014, 3:10
Skvělý příběh, perfektní nápad. Na úplném začátku mi trošku připomínal Město Embr, které se mi také moc líbilo. Nestává se mi moc často, že by ve mně kniha dokázala vyvolat tolik silných emocí. Je až neskutečně jednoduché ztotožnit se s hlavní hrdinkou, což mi ve spoustě jiných knih a příběhů dělalo problém. Tady jsou postavy dobře vykreslené a mají ducha! Celkově se mi knížka moc líbila a rychle se vrhám na další díl! :-)

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2014/11/rc-ptaci-zpev.html
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 14:40
Kniha donutí přemýšlet, v některých chvílích jsem se nemohla odtrhnout a nedalo mi spát, jak se bude děj odvíjet dál. Námět knihy úžasný, těším se na další díl.
Začátek lehce depresivní, hned první stránky, je potřeba se prokousat, pak už to valí, jak má :-). Ještě teď mám před sebou obraz Zinky a Orena...
Petya H.
  8. 8. 2013, 19:55
Fantasy/dystopie/steampunk. Hodně žánrů v prvním díle plánované trilogie. Zajímavý rozjezd a v podstatě i dojezd. Ale prostřední část bohužel vázne. Prokousat se jí chce výdrž a snášet hlavní hrdinku v některých momentech taky. Autorka navíc občas působí, že si ukousla velké sousto, ale snad budou nevysvětlené a ošizené věci vyřešeny v dalších dílech.