Rytmus, tvorba, divadlo 1

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-86102-76-4

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-86102-76-4 204

První díl trilogie věnované rytmu, reflexi rytmu v tvorbě, v umění a zejména v divadle, rytmu jako významnému fenoménu určujícího život člověka. Profesor Nuska, náš současný originální filosof, estetik, historik umění a kultury (a vedoucí Katedry filosofie Technické university v Liberci), je znám od 60. let z okruhu časopisu Tvář a sborníku Podoby II. (uspořádaného Václavem Havlem) a také jako znalec knižní kultury. (Založil/a: CarolineS)

Preambule
  28. 8. 2014, 19:52
Byla to moje první přečtená kniha zabývající se nějakou studií. Uznávám, nevybrala jsem si úplně snadné čtení, ale výsledek byl splněn. Otevřené obzory nejen v oblasti rytmu jako takového, uvědomnění si vzájemných souvislostí, nové náměty k přemýšlení a hlavně potřeba číst už druhý díl. Výborná kniha od výborného autora a navíc velice přínosná. I když o divadle zde toho zatím moc není, je to skvělý obšírný úvod a mě třeba donutila se zamýšlet a studovat i astrofyziku (bohužel, díky mým znalostem pouze populárně-naučnou formou).