Maso od šibenice

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Deus - 2013
ISBN: 978–80–87408–31–5

Deus (2013) 978–80–87408–31–5 200

A bylo jaro. Všechno kvetlo, ale pravšechno. Louky rozkvetly, lesy se zazelenaly a oběšenci opět byli cítit na míle daleko. Tak začíná příběh tuláka Matěje, který se ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě a je ze tří čtvrtin neprávem obviněn ze čtyřnásobné vraždy. Před oprátkou je sice na poslední chvíli díky svým mimořádným schopnostem zachráněn, ale musí vstoupit do služeb jednoho z nejkrutějších pánů v zemi. Zpočátku Matěj plní veškeré příkazy bez výhrad, ale časem zatouží po jiném životě. Z kornelského hradu se však jen tak neodchází a každý, kdo se protiví baronově vůli, je tvrdě potrestán. Jenže Matěj je z trošku jiného těsta než ostatní… (Založil/a: CarolineS)

Petr Hudský Petr Hudský
*1972

jarin58
  22. 5. 2014, 11:21
Vlastně jsem se ke knize dostal omylem,pak si říkám,mám,nemám,ale nakonec nelituji.Docela se těším na další knihy tohoto autora.
bladeone
  2. 5. 2014, 22:43
Taky jsem koupil knihu se slevou a musím říct, že celkem pěkné čtení, nic nudného, ale ono taky na 200 stránkách, že? :-) Jen sem tam byli nějaké maličké nesrovnalosti, ale jinak ok, takže doporučuji a jsem žvědav na něco nového...
Badger
  16. 9. 2016, 20:17
Příběh je jak stvořený pro jednoduchý film !
První věta knihy mě tak zaujala,že jsem chtěl dozvědět o co jde,ale odvařený jsem z toho zrovna nebyl.
Rozčilovali mě autorovi kecy kterými si zjednodušoval vysvětlování.
Například hlavní postavy výcvik vysvětlený slovy jako "jak to vidíme u hrdinů ve filmech" mě teda středověkou dobou přímo utlouk (člověk se tam pak hned přímo ocitne).
Nebo scéna kdy Matěj při svém útěku vytáhne nůž vévodovi z krku přičemž ten si ho předtím vrazil do srdce,ale to pisateli asi starosti nedělalo-to jen detail díla.
Závěrečný pohřeb inspirovaný zřejmě Cartušem v podání božského Belmonda se mi docela líbil.
Na závěr:když není nic jiného po ruce jako se to stalo mě na dovolené tak fajn,ale už se těším na pořádnou knihu třeba od F.Niedla který středověk umí!!
Capirochta
  30. 3. 2015, 17:55
Vlastně se divím, že jsem našel odhodlání dočíst ji dokonce. Je sice čtivá, ale těch nesmyslů uvnitř...Například by mne zajímalo, k čemu sloužily ty vozy plné střelného prachu, když všichni používají luky a katapulty a o palnou zbraň v knize nezavadíš...
hambra1
  29. 4. 2014, 19:29
Knížku jsem si koupila nedávno ve slevě a abych pravdu řekla, moc jsem od ní nečekala.... a opravdu hooodně překvapila. Přečetla jsem ji jedním dechem a už se poohlížím po dalších od stejného autora :)