Grunt

Grunt Originální název: Grunt

Repronis - 2011
ISBN: 978-80-7329-275-1

Repronis (2011) 978-80-7329-275-1 158

Gruntem autorka prolamuje dlouhá desetiletí trvající tabu, týkající se osudů obyvatelů tzv. pruského Slezska. Čtenář bude vtažen do děje, časově ohraničeném koncem 19. století a končícím v současnosti. Osu vyprávění jsou pohnuté životní zvraty hrdých sedláků z rodu Rothů, spolu s dalšími epizodami ze života nejen těch, kteří programově likvidovali dílo jejich předků, ale často i jejich životy. Osudy slezských sedláků bránících své dědictví - historie, beletrie s prvky hororu. (Založil/a: vladislaus)

Nicolle
  18. 8. 2015, 23:21
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji všem, kteří mají rádi vesnickou prózu a lidské osudy, a všem, kteří se chtějí něco dozvědět o fungování gruntu, životu na venkově. Kniha mi připadala podobná jako Druhý život Marýny G., která se mi také velmi líbila. Děj je dynamický, hrdinkami jsou především prosté, ale silné ženy. Super!