Probace a mediace

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Portál - 2010
ISBN: 978-80-7367-757-2

Portál (2010) 978-80-7367-757-2 216

Tuto knihu lze považovat za první ucelenou odbornou publikaci v naší zemi k tématu probace, mediace, činnosti Probační a mediační služby ČR včetně navazujících a doplňujících aktivit nevládních organizací v rozsáhlém prostoru trestní spravedlnosti. Čtenáře seznamuje s počátky i vznikem probačních a mediačních činností v našem státě a s kontextem vývoje této oblasti v zahraničí. Text se také zabývá širším myšlenkovým rámcem práce s klienty, kteří se dostali do konfliktu se zákonem nebo se stali obětí trestného činu. Ozřejmuje postupy a metody, jež jsou v této oblasti sociální práce používány. Způsob práce s klienty je v jednotlivých kapitolách přiblížen prostřednictvím konkrétních příběhů z praxe, s nimiž se autoři této knihy ve své praxi potkali.

Publikace je určena pro sociální pracovníky, soudce, státní zástupce, pracovníky ve vězeňství, policisty, advokáty, studenty VŠ právních a sociálních oborů. (Založil/a: Keatin)

Lucy Sisk
  18. 2. 2016, 16:52
Hodně mi pomohla a vzhledem k obsahu historie, odkud se vlastně PMS (probačně mediační služba) vzala a co je jejím cílem. Změní to náhled na alternativní tresty.