Spravedlnost má zpoždění

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-4251-0

Moba (2013) 978-80-243-4251-0 280

Na hromadu dlažebních kostek pod okny školy dopadne mladá učitelka. Sebevražda? Proč? Do pohraničního městečka přišla z pražského prostředí a se zcela odlišnými poměry se nedokázala sžít. Její manželství se hroutí, setkává se s nepřátelstvím okolí, manželova milenka ji ničí zlomyslnostmi, ale je tu i řevnivost ambiciózních kolegyň. Mladý kriminalista Viktor Eret se s verzí sebevraždy nechce smířit, ale tlak okolností, jimiž je především vstup vojsk v roce 1968, ho donutí případ odložit. Až do současné doby, kdy do městečka přichází už jako soukromá osoba. Podaří se mu přijít dávné kauze na kloub? Přijde vysvětlení až z daleké Kanady? Jenže to už bude případ jednou z legend, jaké si lidé vyprávějí, něco přidají, něco vypustí, prostě tak, jak to u legend bývá. (Založil/a: Kattchka)

Iwíček
  3. 6. 2015, 9:22
Tato kniha mě velice mile překvapila a moc se mi líbila. Více se o ní můžete dočíst zde: http://iwikovaknihovna.blogspot.cz/2015/06/vrazdy-v-liberci-okoli.html