Případ Bedrník

Poprvé vydáno celosvětově: 1984

Polaris - 2002
ISBN: 80-7332-015-0

Polaris (2002) 80-7332-015-0 248

3. kniha série Časoválky. Major Lucas Priest, veterán časoválek, dobře ví, že cesty časem nejsou jenom dobrodružství a že jediný špatný tah může změnit běh historie – s katastrofálními následky. Vojáci Temporální zásahové jednotky čelí největší výzvě své kariéry – musí upravit události z Francouzské revoluce a napravit chybu, kterou způsobil jeden voják Temporálního sboru. Tento přehmat způsobil smrt sira Precivala Blakeneyho, krycím jménem Červený bedrník. Byl to chrabrý anglický šlechtic, který zachraňoval nevinné oběti před polibkem madam Gilotiny. Nyní ho musí ztělesnit někdo jiný a převzít na sebe jeho práci. Ale dvojitý agent z dvacátého sedmého století má vlastní ďábelské představy o tom, jak by měla historie pokračovat. (Založil/a: LadysR2)

LadysR2
  17. 11. 2013, 8:31
Sice to nebylo tak akční, jako předešlé dva díly, ale pořád se to dobře čte. "Odsejpá to". A posledních 60-70 stran to má pěkný grády. Je to lehké a nenáročné čtení a za mě 4/5. Za ten závěr. Jinak spíš 3/5.