Tajnosti českých hřbitovů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nakladatelství Lidové noviny - 2013
ISBN: 978-80-7422-234-4

Nakladatelství Lidové noviny (2013) 978-80-7422-234-4 264

Seznámení s více než šedesáti místy posledního odpočinku na území České republiky od západních hranic až k Vysočině, od severních Čech až po jihočeské hřbitovy a hřbitůvky. Výlety za jen zdánlivě mlčícími náhrobky poskytují také neobyčejně plastický obraz života na našem území v minulých časech. Nechybějí vyprávění o tajemných šlechtických hrobkách a mumiích, osudy německých sudetských hrobů ani židovské hřbitovy. Dávné známé tragické příběhy, z nichž zvláště vyniká "Annenruhe" nebo truchlivý osud Kátinky z Josefova, střídají novější (Znesvěcení sklářské hrobky na Hůrce, Vražda inženýra Formise...) a záhady, doplňované o názory odborníků (Vampýr Tobiáš z Hrádku). Důležité místo v knize také mají místa odpočinku různých osob, které se staly literární, hudební či výtvarnou inspirací (šílená Viktorka z Babičky, socha Inteligence v Plzni). (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)