Pomsta na Zendě

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Polaris - 2003
ISBN: 80-7332-025-8

Polaris (2003) 80-7332-025-8 248

4 díl Časoválek. V Ruritánském království devatenáctého století se chystá korunovace krále Rudolfa. Vinou intrik svého nevlastního bratra se však stane zajatcem na Zendě. Nyní se historie opakuje - s malým rozdílem. Správci času, teroristé z dvacátého sedmého století se vrátili, a v jejich čele stojí smrtelně nebezpečná svůdnice známá jako Sokol. Jakkoliv je Ruritánie bezvýznamná, drobná úprava minulosti může přinést katastrofické následky v budoucnosti. Temporální zásahovou jednotku čeká další úprava. Ale jak mají zabránit změnám v toku dějin, když to jediné, podle čeho se mohou řídit, je obskurní román z devatenáctého století? (Založil/a: LadysR2)

LadysR2
  12. 1. 2014, 7:32
Četl jsem i předchozí tři díly a pořád stejná úroveň. Výhodou série je, že každá kniha čerpá z jiného románového předobrazu. Takže i když se dá říct, že vás autor vlastně ničím nějak extra nepřekvapí, změna století a vedlejších postav vás udrží v příjemném rozpoložení. Zápletku autor vystavět umí a napětí nastolit taky. Takže slušná oddychovka