Vzdáleným nablízku

Vzdáleným nablízku Originální název: Vzdáleným nablízku

Nakladatelství Lidové noviny - 2007
ISBN: 978-80-7106-907-2

Nakladatelství Lidové noviny (2007) 978-80-7106-907-2 252

Kniha o vztahu víry a nevíry tváří v tvář aktuálním problémům našeho světa vznikla z podnětu významného amerického nakladatelství Doubleday. Podle amerických recenzentů jde o dílo jednoho z nejoriginálnějších náboženských myslitelů naší doby, pokračujícího v tradici G. K. Chestertona, C. S. Lewise, Henriho Nouwena a Thomase Mertona... Nabízí tvořivý a nevšední pohled na vztah náboženství, víry a spirituality ke kultuře a dnešní společnosti. (Založil/a: skjaninka)

Dadzi
  7. 3. 2012, 22:31
Úžasný výlet do světa střetu víry a nevíry! Nespočet skvělých filosofických interpretací a faktických informací, které člověka obohatí nejen duchovně, ale i z pohledu znalosti historie, filosofie a etiky. Zajímavé (a dle mého velice pravdivé) úvahy o dnešních mediích a terorismu, nebo čtivé interpretace Bible! Nakonec si asi každý najde svůj oblíbený kus knihy, ale jsem přesvědčen, že jako celek musí zaujmout každého, kdo se o dané téma jen trošku zajímá. Nejedná se o dogmatický teologický blábol, o nějaké přesvědčování k víře, ba možná spíše naopak.... a už vůbec se nejedná o knihu, která by na věc nahlížela čistě z pohledu katolického, či dalšího směru křesťanství výhradně! Dochází ke střetu pohledů ateistických, pohlédů různých náboženství a pohledů vzdělaného teologa, který touto knihou boří pocit i sebemenší xenofobie vůči čemukoliv, co může slovo náboženství, křesťanství/katolictví, ateismus nebo třeba jen víra, vyvolávat...