Řeč snů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Noxi - 2013
ISBN: 978-80-8111-146-4

Noxi (2013) 978-80-8111-146-4 368

Zatímco běžně dostupné snáře obsahují pouhá lapidární schémata nebo často vzájemně si odporující trsy stručně pojednaných a prvoplánově obecných odkazů na děje, které se objevují v našich snech, tato kniha se snaží populární problematiku pojednat zásadně novým způsobem. Lidské sny jsou zde totiž podrobeny opravdu zevrubnému zkoumání a protože si autor tohoto snáře vypracoval vlastní sofistikovanou metodu, jíž vyhodnocuje to, co se nám zdá, je publikace uceleným a přesvědčivě argumentujícím průvodcem na cestě k porozumění našemu „nočnímu životu“. Ten nás dokáže znejistit, a v případě opakovaných snů s emočně vypjatou tematikou dokonce řádně vystrašit – a tato kniha nás učí, co nám ve snech vzkazuje naše nevědomí a jak s těmito informacemi nakládat v bdělém životě.
V prvním oddílu knihy Michael Lennox, psycholog a známý odborník na sny s dvacetiletou praxí, představuje svůj jednoduchý a praktický třístupňový model výkladu snů. Spočívá ve všeobecném výkladu symbolů, zjevujících se ve snech, v následném rozboru jejich obsahu a nakonec ve finálním zpřesňujícím výkladu už ve vztahu ke spáčově osobnosti. Tato metoda vede k hlubší a přesnější interpretaci snů, která poodhaluje záhady lidského nevědomí. Proniknete pod povrch běžných snů, ale i takových, které se opakují, přinášejí znepokojivé vize či noční můry, a navíc se naučíte si sny pamatovat i po probuzení a pak je sami objektivně vyhodnocovat.
Následující lexikon obsahuje více než 300 témat a dějů, vyskytujících se ve snech. Autor s nimi nezachází nikterak náhodně, nýbrž se znalostí snů tisíců svých klientů, s nimiž je pak probíral v návaznosti na jejich konkrétní osudy a psychické zázemí.

Klinický psycholog dr. Michael Lennox je jedním z nejuznávanějších a nejvyhledávanějších vykladačů snů ve Spojených státech. Vystupoval v různých show na televizních kanálech SyFy, MTV, NBC i v mnoha rozhlasových pořadech a publikoval své příspěvky v časopisech TV Guide, Today´s Woman a Women´s Health. (Založil/a: Morsie)

Michael Lennox Michael Lennox

Morsie
  13. 5. 2013, 14:57
Ta kniha je vážně super! Nejsou to jen ty nicneříkající hlesla, kterých jsou ostatní snáře plné. Tohle je úplný psychologický pohled na věc... člověk se toho o sobě hodně dozví - o svém podvědomí, pocitech a touhách. Já sama jsem se někdy až divila :D