Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dotkni se ran

92%
5 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dotkni se ran Originální název: Dotkni se ran

Nejnovější vydání:
Nakladatelství Lidové noviny - 2008
ISBN: 978-80-7106-979-9
Počet stránek: 223
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nakladatelství Lidové noviny (2008) 978-80-7106-979-9 223

Ve čtrnácti esejích autor vychází z evangelijního příběhu o "nevěřícím Tomášovi". Představy o Bohu, církvi a víře "bez zranění" autor považuje za iluze.
Ke křesťanské víře patří odvaha vidět rány našeho světa a dotýkat se jich vírou, která sama je jimi zasažena, zraněna. Tváří v tvář "zraněnému Bohu" člověk může odložit "brnění, masky a šminky", jimiž před druhými a někdy sám před sebou zakrývá svá bolestná místa.
Kniha obsahuje jak teologicko-filozofické meditace, dotýkající se mystických hloubek víry, tak překvapivé, ostré i místy humorné komentáře konkrétních událostí a typických znaků naší doby. Zdrojem autorovy inspirace je křesťanská i židovská mystika, Pavlova a Lutherova teologie kříže, současná postmoderní filozofie a teologie i poklady staré lidové velikonoční zbožnosti a umění a v neposlední řadě i autorovy vlastní zkušenosti z dlouholeté terapeutické i pastorační praxe. (Založil/a: skjaninka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

gofis
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 9. 2013, 17:29
Halíkovy knihy jsou pro mě trochu náročnější literaturou, avšak tato kniha mě velmi oslovila. Nachází se v ní plno odkazů jak na Písmo svaté tak na uznávané filozofy. Autor dává veliký význam Ježíšovým ranám, zároveň se dotýká aktuálních otázek a problémů dnešního světa.
Apneator
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 9. 2013, 22:51
Kniha mi rozervala moji představu o křesťanství, aby ji pak postupně stavěla znovu. Nejprve jsem měl chuť hodit ji ze skály, ale dobře že jsem to neudělal. Kniha poukazuje na problémy přetrvávající staletí stejně jako na naprosto aktuální témata, která dodávají této knize opravdovost. Profesor Halík je muž na svém místě a nutí mne přemýšlet nad sebou samým, jestli se sám nedopouštím jednoho z největších hříchů - sebeobelhávání, či jestli jsem dostatečně otevřen utrpení světa a ochoten pomáhat potřebným.