Zlato Arkony 2

Podtitul: Černý Rogan

Brokilon - 2013
ISBN: 978-80-7456-149-8

Brokilon (2013) 978-80-7456-149-8 360

Černokněžník a jeho vlčí průvodce sbírají odvahu a sílu pro boj s nevídaným protivníkem. Do útesů Arkony buší krvavý příboj, ve vodách vnitřního zálivu se cosi probouzí a vysoko nad ostrovem krouží tajemný bílý krkavec. Schyluje se k válce bohů. Zlato Arkony 2 je epickým vyvrcholením dvoudílného románu, kterým pokračují dobrodružství Černého Rogana a vlka Goryvlada. Juraj Červenák, nejúspěšnější autor historické fantasy na Slovensku a v Česku, vás zve na další výpravu do světa slovanských hrdinů, bohů a démonů. (Založil/a: Jamesová)

Ciba
  29. 4. 2015, 10:32
Ačkoliv jsem na jedničku nepěl oslavné ódy, netrvalo dlouho a poslušně jsem sáhl po dvojce. Něco na příběhu o Roganovi a Goryvaldovi mě prostě nutilo dočíst jejich osudy až do konce. Možná za to mohly především výborné dialogy, kterými se minule neustále špičkovali. Tak či tak toho rozhodnutí nelituji. Dvojka je totiž, co se příběhu týče o velký kus před svojí mladší kolegyní a ani o nečekaná rozuzlení, překvapivá úmrtí a epické souboje není nouze. Pokud k tomu přidáte stále stejně rozjetou temnou dvojici, máte svižný, úderný a dobrodružný příběh jako med. Červenák pro mě tímto zábavným zakončením stoupá zase o laťku výš. K mým oblíbencům má však stále ještě kousek cesty.