Volání na ďábla

Originální název: Shout At the Devil

Alpress - 2003
ISBN: 80-7218-760-0

Alpress (2003) 80-7218-760-0 352

Píše se rok 1914 a Patrik O'Flyn žije svůj život naplno. V doprovodu vdavekchtivé dcery Rosy a ztřeštěného anglického dobrodruha Sebastiana se potlouká po řekách a džunglích tehdy německé východní Afriky. Bojuje se lvy i s krokodýly, pytlačí kvůli slonovině, obratně se vyhýbá placení daní - a nadto se vyžívá v drobném pokořování sadistického německého komisaře Fleischera. Na úsvitu války se však původní úsměvné hrátky rychle změní v nenávist. Patrikův smrtelně nebezpečný soupeř dostane příležitost k pomstě a celá trojice se ocitá tváří v tvář hrůzné odvetě.

ondrasek
  2. 4. 2012, 16:49
Zpočátku jsem měl problém najít v knize nějakého hlavního hrdinu, asi v půlce jsem ho našel v postavě zkraje lehce přitroublého Sebastiana.
Druhá část knihy, popisující honbu na německý křižník, mě bavila o moc víc, ale zase s tragickými následky na konci mě rozesmutnila. Dotoho jedna brutální vražda novorozence v půlce knihy... I přes úsměvné pasáže hodně smutný příběh. Proto ty 3 hvězdy, mám radši veselejší příběhy.
Lion438
  14. 5. 2011, 12:44
Není to úplně ta top kvalita, které je Smith schopen, ale některé pasáže dokážou čtenáře přikovat. A ten konec? Všechno nemusí mít úplný happyend a taky nemá.