Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-325-7

Jota (2013) 978-80-7462-325-7 696

Aktualizované vydání průvodce po východní části Spojených států amerických přináší množství informací o nejznámějších památkách a přírodních krásách této rozlehlé oblasti.

Spojené státy americké jsou označovány za kolébku demokracie a bylo to právě východní pobřeží, kam přijížděli z Evropy první osadníci této pozoruhodné země. Okouzlující, nezapomenutelné a v některých oblastech i překvapivě tradiční, to jsou zajímavá místa východní části USA, jejichž pestrá řada obsahuje vše, od atrakcí působivých až po skutečně výstřední; od vysokých mrakodrapů po strašidelná města duchů, od medvědů grizzly po prošedivělé honáky, od sopečných ostrovů po stopy pradávné lidové kultury.

V úvodní části průvodce najdete základní fakta o zemi, statistické údaje, stručné dějiny a informace o klimatických podmínkách, od nichž se bude odvíjet plánování vaší výpravy. Najdete zde též 14 vybraných míst, která byste při návštěvě východní části USA neměli minout.

Kapitola Základní informace přináší praktické rady a pokyny, například jak se do Spojených států dostanete a co vás to bude stát, jaké doklady budete potřebovat a co můžete v této zemi po příjezdu očekávat.

Vlastní průvodce je rozdělen do kapitol podle regionů, s popisem památek a přírodních krás. Najdete zde také mapky a aktuální informace o ubytování, stravování, kultuře a dopravním spojení.

V závěrečných Souvislostech se dozvíte zajímavé informace o dějinách USA i o významných osobnostech a dílech, kterými Spojené státy přispěly ke světové kultuře.

Průvodce ocení zejména cestovatelé, kteří se chtějí po zemi „neomezených možností“ pohybovat samostatně, ale využijí ho též organizovaní turisté. Ať už se tedy rozhodnete pro vyhlídkovou cestu krajinou, nebo vyrazíte za zábavou do města, pomohou vám naše zasvěcené rady k tomu, abyste si s sebou odnesli co nejvíce zážitků.

Třetí, aktualizované vydání. (Založil/a: Jamesová)

Nick Edwards Nick Edwards

Samantha Cook Samantha Cook

Greg Ward Greg Ward

JD Dickey JD Dickey

CZ-Milka
  4. 1. 2014, 11:23
Neuvěřitelná studnice informací, mám průvodce řady Rough Guides moc ráda a tento konkrétní výborně posloužil při plánování letních i zimních dovolených v USA.