Faktor Merde

Faktor Merde Originální název: The Merde Factor
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

ISBN: 978-80-259-0163-2

Plus 978-80-259-0163-2 284

Angličan Paul West touží žít svůj pařížský sen a opravdu se přitom snaží zbytečně nedráždit Francouze. Jenže ne zrovna úspěšně. Jeho byt je tak malý, že si musí bagety krájet napůl, aby se mu vešly do kuchyně, a jeho průzkum francouzské cuisine málem vyústí ve všeobecnou stávku. Navíc to vypadá, že jej pronásleduje bývalá přítelkyně. A zatímco Paulovi hrozí vystěhování, ztráta práce a bankrot, postupně mu dochází, že jeho osobní faktor merde může vyvolat pořádný poprask. (Založil/a: MargarethMatthews)

illy
  6. 3. 2014, 7:34
Clarke se sice vrací ke kořenům, kdy Půl začínal v Paříži bojovat s byrokracií, jen už se jedná o v podstatě recyklovaný příběh. Pátá kniha ničím nepřekvapí, jde pouze ooddechovku, kkterá vám po dočtení vyšumí z hlavy. Chtělo by to změnu.
Petty
  20. 1. 2014, 19:07
Stejně jako ostatní knihy Merde se čte velice příjemně a nebudete se u ní nudit.. Doporučuju na letní dovolenou :)
laile
  12. 8. 2015, 18:05
Navrat naseho hrdiny do domaciho prostredi se mi velice libilo, protoze si myslim, ze mu svedci nejvice. Hezky cela serie zacala a hezky taky skoncila. Prekvapilo me, s kym nakonec Paul skoncil. A i jeho kamarad Jake nedopadl spatne. Posledni dil se mi cetl sam, az me samotnou prekvapilo, ze by me zajimalo, co by bylo dal.
Hind
  3. 11. 2013, 12:06
Celkem příjemné nenáročné čtení, bohužel z celé knížky na mě čišela snaha o \"vtip\" za každou cenu..