Darwin

Podtitul: Portrét génia

Barrister & Principal - 2012
ISBN: 978-80-87474-67-9

Barrister & Principal (2012) 978-80-87474-67-9 176

Paul Johnson nám v dalším ze svých životopisů Darwin, představuje Darwinovu složitou osobnost, jeho celoživotní dílo i dobu, ve které žil. S typicky pronikavým vhledem, vtipem a jazykovou bravurou popisuje Darwinovo dětství a mládí v jedné z významných anglických rodin, přibližuje jeho dobrodružnou plavbu kolem světa na palubě lodi Beagle a léta vědeckého bádání a myšlenkového zrání, která Darwina přivedla mimo jiné k ve své době převratné teorii o původu člověka. Charles Darwin je bezpochyby nejvýznamnější vědec v celých dějinách západní kultury. Svým novým, praktickým přístupem ke studiu přírody a především revolučním dílem O původu druhů, v němž po dlouhých letech váhání shrnul své bolestně promyšlené závěry, jednou provždy změnil myšlení svých současníků i následovníků. Kniha nadchne střízlivým, elegantním stylem a přímočarostí, ale současně dokonalou znalostí Darwinovy osobnosti i reálií. Potěší zájemce o historii a dějiny vědy, ale také všechny čtenáře, kteří se chtějí stručnou a úspornou formou dozvědět víc o jednom z nejoriginálnějších myslitelů minulosti, autoru knihy, jejíž prsty sahaly v dobrém i zlém až do dvacátého století. Vynikající a čtivý životopis jednoho z nejslavnějších vědců všech dob. (Založil/a: Jamesová)