Modré stíny

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-888-8

Host (2013) 978-80-7294-888-8 440

Jednoho listopadového rána uklízečka nalezne docenta Ondřeje Chalupu zastřeleného v jeho pracovně. Souvisí vražda s jeho dlouhodobou snahou o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy? Proč vrah riskoval a střílel přímo v budově? Kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta? (Založil/a: SGS)

vladislaus
  8. 10. 2013, 18:27
Vynikající česká detektivka. Někdo obdivuje skandidávskou detektivní školu, ale to je ještě lepší česká škola detektivky. Moderní a současný příběh, sympatičtí vyšetřovatelé, odporní zločinci. Doporučuji všemi deseti.
VenDulin85
  28. 4. 2016, 14:15
Přiznání: Modré stíny jsem si koupila do čtečky poté, co jsem zjistila, že Pět mrtvých psů, ačkoli všude u tv série uváděno "podle románu", ještě dosud knižně nevyšlo. Chtěla jsem si ukrátit čas a musím říct, že jsem si ho ukrátila více než solidně. Druhý příběh detektivů od Nejsvětější Trojice nabobtnal o 50% objemu, ale sekne mu to. Sice rozhovory s kvestorem Jonášem a veškeré povídání o ekonomice a finančních transakcích pro mě byly utrpením, ale všechno ostatní krásně zapadá. Tam, kde se v televizi některé postavy jen mihnou, se o nich v knize dozvídáme daleko více a tím vše působí uvěřitelněji a tak nějak celistvěji.
Věkově jsem nejblíž Kristýně Horové a právě u ní musím ocenit autorův popis jejího mikrokosmu, je až neuvěřitelné, jak se mu povedlo vylíčit její život! Proto hodnotím 100% a těším se na těch Pět mrtvých psů, vydejte to už prosím ;-)
kamie
  3. 11. 2013, 15:49
Sice uděluji, stejně jako Případu pro exorcistu, 4 hvězdičky, ale v tomto případě jsou to hodnotnější 4 hvězdičky, dá-li se to tak říct. Kniha mi připadá vyzrálejší, komplexnější i motivicky různorodější. Navzdory drobnostem, které mi úplně nesedí, ale které většinou podléhají osobnímu vkusu a přesvědčení, je to výborné čtení. Je to ta pravá kniha, v níž se můžete utopit, když venku celý víkend prší.