Čeština bez chyb

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Víkend - 2001
ISBN: 80-7222-177-9

Víkend (2001) 80-7222-177-9 95

S českým jazykem nelze zacházet lehkovážně. Znovu nám to připomíná autorka této knížky PhDr. Jaroslava Hlavsová, CSc., dlouholetá vědecká pracovnice Ústavu pro český jazyk a autorka téměř tisícovky populárních rozhlasových jazykových koutků.
Vybrala právě oněch 333 slov, která nám z hlediska správné češtiny dělají největší potíže. Poukazuje na chyby, zdůvodňuje, proč ne tak, a onak, radí jak psát a hovořit dobře. Činí tak zajímavě, podává jakýsi záchranný pás každému, kdo se chce vyjadřovat jako moderní, kultivovaný člověk. (Založil/a: PeťkaW.)

PeťkaW.
  15. 5. 2013, 19:11
Šikovná knížečka, která se hodí každému, kdo se alespoň trochu zajímá o češtinu, nebo naopak tomu, kdo s ní má občas problémy. Najde se tu spoustu užitečných slov a vysvětlivek, které objasní nejeden problematický jev. Rozhodně bych se nebránila tomu, mít ji pro všechny případy v knihovničce.