Maják, mnich a mrtvý dědeček

Maják, mnich a mrtvý dědeček Originální název: The Prince of Soul and the Lighthouse

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0867-5

Argo (2013) 978-80-257-0867-5 336

George Larkson je obyčejný kluk na Novém Zélandu: sní o tom, že se stane rockovou hvězdou, tajně miluje svoji spolužačku a ve škole se k smrti nudí. Jeho život se však obrátí v naprostý chaos, když ho jednou v noci navštíví jeho mrtvý dědeček. Vzápětí mu začnou předávat tajuplné zprávy pavouci a k završení všeho se ráno ve dveřích objeví neznámý tibetský mnich s životně důležitým úkolem: George je jediný, kdo může zachránit lidstvo a celý svět před zkázou – záhadný reinkarnační maják nesmí padnout do zločinných rukou...
Přestože román zkoumá vážná témata, jako je smrt, reinkarnace, ekologické hrozby, přelidnění a otázka svobodné vůle, činí tak osvěžujícím způsobem: kombinuje fantasy, science fiction, dobrodružno a komično, překypuje svižnou akcí, energickými dialogy a okamžiky, kdy budete doslova vybuchovat smíchy. Ideální čtení pro přemýšlivé dospívající i jejich rodiče. (Založil/a: Snicketka)

Tardis
  27. 1. 2015, 20:45
Zklamání. První dvě stránky mi připomínaly dlouhý koán, ale to, co následovalo, mi přišlo špatně napsané a zápletka příliš fatální (bez potřebného nadhledu). Nedočetla jsem.
kittyMITTY
  14. 5. 2014, 17:43
Není to nijak "intelektuální" čtení ani bezbřehá zábava, ale jako oddechovka do auta je to fajn. Neurazí. Jen ty "poznámky pod čarou" byly trochu navíc a jejich smysl jsem moc nepochopila.
Petya H.
  29. 12. 2013, 14:00
Zábavná, legrační, odpočinková kniha, která se velmi dobře čte. Bláznivý mix humoru, akce, záhady, mystiky a trochy filozofie.