Silnější pes

Silnější pes

Podtitul: Není důležité vyhrát, ale přinést domů peníze

Originální název: Silnější pes

Eminent - 2013
ISBN: 978-80-7281-461-9

Eminent (2013) 978-80-7281-461-9 224

"Kam ten fotbal jde, ty krávo?" Jedna z nejslavnějších vět u odposlechů, které byly zveřejněny v roce 2004, provází český fotbal stále. Kniha Silnější pes je výpovědí o době a poměrech, v nichž se v nejsledovanější hře v naší zemi tu a tam hraje cinknutými kartami. Znají to všichni, majitelé klubů, manažeři, trenéři i sami hráči. Vědí o tom novináři a dokonce i lidé, kteří jako tzv. fandové na fotbal chodí. Publikace nenabízí "dlouholeté zkušenosti s vyhodnocováním krizí naší kopané". Švejkovsky pojatým humorem, podepřeným jedinečnými kresbami Vladimíra Renčína a úryvky z knih a médií, ukazuje drsnou reality show, kterou se fotbal dnes stal. Sport se v ní odehrává nejen na hřišti, ale i mimo něj. Silnější pes principiálně nepřináší strhující odhalení; je to velmi zasvěcené retro posledních třiceti let našeho fotbalu, v němž má korupce ohromující rozsah a tradici. Přesto - anebo právě proto - je tuto knihu, stejně jako současný fotbal, třeba brát jako pravou demokratickou legraci. Nejlépe pak v její zkratce. (Založil/a: alča87)