Darwinovy hodinky

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Talpress - 2007
ISBN: 978-80-7197-324-9

Talpress (2007) 978-80-7197-324-9 352

Zeměplocha má problém - Charlese Darwina. Přesněji řečeno, někdo tajemný a neznámý považuje existenci Charlese Darwina za neodpustitelnou urážku, a tak důmyslně pozmění časoprostorové kontinuum, aby se tento vědec nikdy nedobral svých slavných objevů. Situace je vážná, neboť bez vzniku darwinismu nemají obyvatelé Zeměplochy šanci sestrojit vesmírný výtah a uniknout do vesmíru dříve, než do jejich světa narazí nějaká další zatracená ledová koule. Avšak ještě není nic ztraceno, dokud existují mágové Neviditelné univerzity, kteří by za svůj výtvor dali ruku do ohně. Tedy, něčí ruku rozhodně. Největší magická armáda Zeměplochy se dává do pohybu, aby bojovala za budoucnost té malé kulaté planety, samozřejmě za podmínky, že do oběda budou zpátky. A krom toho všeho k nám ještě promluví Ian Stewart a Jack Cohen o evoluci, červích dírách, o číslech, které mají víc nul, než bankovní účet Billa Gatese, a o tom, proč Charles Darwin nikdy nedostal Nobelovu cenu.

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

VaclavB
  22. 1. 2015, 14:26
Nevím, jestli zrovna Darwinismus přispěje k sestrojení vesmírného výtahu, ale kniha je nejen poučná, ale narozdíl od předchozího dílu i zábavná. Časoprostorové paradoxy jsou ale nápor na mozkové buňky. Mimochodem - s vesmírným výtahem jsem se poprvé seznámil díky této knize. Teď už jen zbývá jej sestrojit :)
hextrixhlavohekr
  11. 2. 2015, 14:10
Výborná kniha, bavila mě více než jsem očekával, je ale dost náročná a opravdu vědecky založená/podložená.