Diamantová cesta

Originální název: The Dark of the Sun

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-781-3

Alpress (2002) 80-7218-781-3 344

Důlní jihoafrické městečko je už takřka odříznuto od civilizace, omezený přístup k němu umožňuje jen doposud nezničená železnice. Vládní úředníci se snaží z oblasti ohrožené bandity a zabijáky zachránit personál a příslušníky rodin, současně mají starost o trezor překypující vytěženými diamanty. Převozem pokladu jsou pověřeni zkušení váleční veteráni. Probijí se nepřátelským územím a uniknou hrozící smrti? Zachrání bělošské osazenstvo dolu i s drahými kameny?

ondrasek
  8. 3. 2012, 19:06
Diamantová cesta mě zaujala svou jednoduchostí a spádem děje, který je celkem předvídatelný a nikterak moc nápaditý, ale pro mě o to čtivější.
Zároveň mi připomněla mé mládí, kdy jsem vyrůstal na "Greyovkách", jimž je Diamantová cesta svou dobrodružností a romantikou podobná.
Jsem spokojen a těšim se na další knihu WS.
Veru.K
  26. 8. 2014, 21:23
Je to první knížka, kterou jsem od Wilbura Smithe četla a musím říct, že jsem rozhodně nebyla zklamaná, jen ten nechutnej skopčák mi opravdu pil krev a sama bych ho nejradiji nakopala někam, ale jinak opravdu skvěle napsáno
Hazakiros
  4. 11. 2013, 15:19
Napínavé čtení, které jsem si vzal na chatu. Měl jsem přečteno za několik málo hodin. Dobře popsáno, jak válka může změnit i inteligentní tvory v bestie bez svědomí.