Šepot v rajské zahradě

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Alisa - 2008
ISBN: 978-80-86763-47-7

Alisa (2008) 978-80-86763-47-7 143

Druhá sbírka básní talentovaného kadaňského autora vydaná v prestižní edici Básníci třetího tisíciletí. Milevský básník Zdeněk Urbánek o této knize napsal: "Básně Daniela Marcikána jsou blízké mému srdci a je moc dobře, že je nenechává ležet v šuplíku. Tam by ležely ve tmě a nikoho by nepotěšily. I kdybych byl jediný, komu jsou tyto básně milé, mělo smysl je vydat. Jsem si však jist, že jeho básně potěší daleko větší okruh čtenářů a čtenářek." A opavský básník Jiří Pělucha k tomu dodal: "Kdybych měl k něčemu přirovnat poezii Daniela Marcikána, napadne mě slza na tváři Dona Quijota. S příchodem žádoucích paprsků slunovratu se v ní zračí duha protkaná tmavými barvami smutku či marnosti. Mísí se v ní pestré barvy fantazie s decentními odstíny lásky a touhy lemované mlhavým obloukem nevyřčeného. Až se mi chtělo autora pobídnout: Na odiv slunci a k potěše čtenáře uroňte co nejvíce slz!“ (Založil/a: vladislaus)

Daniel Marcikán Daniel Marcikán
*1979