Tma na konci tunelu

Tma na konci tunelu
Originální název: Tma na konci tunelu
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

MAC - 2013
ISBN: 978-80-86783-64-2

MAC (2013) 978-80-86783-64-2 144

Morální zásady a jejich rychlé, pragmatické přehodnocení. Veselý život a smutná smrt. To je leitmotiv celého příběhu. Odstartování nové éry kapitalismu v Čechách bylo zajímavým a zvláštním fenoménem. Novodobí čeští podnikatelé tu a tam vyhrávali, ale většinou prohrávali. Své úspory, své zásady i své iluze. Ti co byli schopni se vždy znovu a znovu zvednout, se většinou svojí otrlostí a patologickou odvahou často odlišovali od českého standardu. Byli lidsky deformovaní, ale byli úspěšní. Obvykle podnikali v jednom, vrcholně lukrativním oboru, ve kterém našli skulinu nebo přímo průrvu v české legislativě a vydělávali peníze. Autor záměrně vybral aktivity svých hrdinů tak, aby postihl co nejmasivnější průřez méně obvyklými možnostmi současné, minulé, ale i budoucí trestné činnosti v „nekalém“ podnikání. (Založil/a: al-ma)

Petr Litoš Petr Litoš