Velká odvaha

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Karmelitánské nakladatelství - 2002
ISBN: 80-7192-662-0

Karmelitánské nakladatelství (2002) 80-7192-662-0 277

touto knihou bych chtěla čtenářům představit ženu, která žila v době plné zmatků a nebezpečí. Její bohatý život mě přinutil vybrat z něj jen jednotlivé úseky, které považuji za podstatné. Nejsnáze jsem je nacházela a mohla o nich vyprávět v případech, kdy se mi zdálo, že se s ní vnitřně setkávám. To vymezilo hranice mého líčení. O světici už existuje mnoho knih, z nichž může čtenář čerpat informace, které by v tomto malém díle postrádal: Juliiny dopisy, její instrukce i četné vědecky fundované biografie z německé i jiné jazykové oblasti a nábožensko-filosofická pojednání o jejím způsobu zbožnosti, o jejím zvláštním charismatu a její apoštolské činnosti.
Mé vyprávění je určeno oněm čtenářům, kteří chtějí prostě jít kus cesty s Julií Billiartovou, aby ji lépe poznali.
Kniha by měla být chápána jako příběh ženy, která se odvážila velkých věcí. (Založil/a: PiGiFr)

Maria Calasanz Ziesche Maria Calasanz Ziesche
*??.??.1923 - †??.??.2001

vladislaus
  10. 8. 2014, 18:01
První polovina knihy nebyla moc zajímavá. Popisovalo se v ní mimojiné pronásledování církve za Francouzské revoluce. V druhé polovině knihy se zase ukázalo, že když se katolická církev znovu chopila otěží, opět potlačovala myšlenky, které ji duchovně překračovaly, jako byly myšlenky Julie Billiartové. Pokud se jakákoli víra ponoří do institucí, dogmat a zkomerciomnalizuje se, veškerá duchovnost vyprchá.