Mrkev ho vcucla pod zem

Mrkev ho vcucla pod zem Originální název: Mrkev ho vcucla pod zem
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Meander - 2013
ISBN: 978-80-87596-23-4

Meander (2013) 978-80-87596-23-4 128

Znáte knížku, která má hned tři různé konce? A za každou kapitolou hádanku, tematicky navazující na děj? Už jste někdy za správně vyluštěné hádanky sbírali body, které můžete na závěr vyměnit za jeden z konců? To vše vtáhne čtenáře do děje stejně hluboko, jako záludná mrkev hlavního hrdinu Ctibora do podzemní říše cihlového obra. Během své cesty zpátky na zem Ctibor najde nové přátele - zakrslého žesťového slona a myš z klíčové dírky - a společně zažijí spoustu napínavých příhod. Dobrodružnou interaktivní pohádku s prvky dětského hororu působivě dokreslují ilustrace respektovaného výtvarníka, fotografa Jiřího Stacha. Hledáte knihu, která aktivně rozvíjí dětskou fantazii a umí zaujmout i malé milovníky počítačových her? Pak jste ji právě našli. (Založil/a: Kůstka)

hous.enka
  19. 10. 2016, 9:14
To vás takhle jednou maminka pošle na zahrádku pro mrkev a drahá mrkev vás vtáhne do nitra sopky, kde zažijete bláznivé dobrodružství se slonem Alfrééédem, myší Hryží, ještěrkou Salamandrem, pavoukem Pavkou a hlavně obrovským cihlovým obrem. Nápad s bodovanými hádankami, kdy za vyhádané body směníte konec knihy, se mi líbil, ale přišel mi takový šitý horkou jehlou. Některé hádanky byly fajn, některé byly slabší. Vyvažuje to ale poměrně akční děj a hlavně Stančíkovy hrátky s češtinou, čímž mě prostě dostal. Například: "Ctibor, Alfréééd i Hryž se bradavičnaté obludy tak polekali, že by ses v nich krve nedořezal, a i kdyby ses dořezal, tak by stejně netekla, protože jim samou hrůzou ztuhla v žilách." (s.51)