Zombíkovy narozky

Originální název: Cumple Zombi

Meander - 2013
ISBN: 978-80-87596-14-2

Meander (2013) 978-80-87596-14-2 32

Knížka s nápaditou estetikou a příběhem, v němž je v jemném poměru namíchán humor, strach a napětí.
Tradiční oslava: narozeniny Beníka. Jenomže Beník je zombík. Zombíci moc nemluví a tady už trochu smrdí. Ale Beník si to zařídil tak, že má plno kamarádů. Po pravdě řečeno jsou to vlastně velcí sympaťáci a mají rádi legraci. Proto když byly Beníkovi tři, sourozenci Nehodovi mu uspořádali oslavu. (Založil/a: Kůstka)

alča87
  17. 7. 2013, 17:44
Vtipná knížka, pro morbidní děti dokonalá. Málo textu a hodně obrázků sice děti nenaučí číst, ale třeba budou chtít další knížky o party zombíků a strašidel, že nakonec číst začnou. Sice se může stát, že až jednou uvidí člověka bez nohy, budou se mu tam snažit připevnit vývrtku, aby to s nimi mohl pořádně roztočit, ale legrace musí být. :)
teite
  21. 6. 2014, 13:42
No, tak nadšená moc nejsem. Primárně mi nevadí ta morbidní tématika a líbí se mi ilustrace, ale fáze, kdy v rámci pobavení na oslavě rozseká kouzelník oslavence na kousíčky, už mi přišla přece jen moc. Nejspíš nejsme dostatečně morbidně naladěni :-)
LenkaZ
  9. 7. 2015, 11:08
Příběh sice sám o sobě není nějak úžasný, ale ty ilustrace jsou. A finále - Zombík s vývrtkou v noze... No jasně, přece si nenecháme zkazit oslavu takovou maličkostí :) Máme půjčené z knihovny a můj pětiletý syn se docela bavil.