Lola a kluk od vedle

Lola a kluk od vedle Originální název: Lola and boy next door

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-285-5

CooBoo (2013) 978-80-7447-285-5 328

Začínající návrhářka Lola Nolanová nevěří na módu… věří v kostýmy. Čím výraznější outfit, čím třpytivější, čím zábavnější, čím divočejší – tím líp. Ale Lola je přes neskutečné modely také hodnou dcerou a kamarádkou s velkými plány do budoucna. Všechno je perfektní (včetně jejího sexy přítele rockera), dokud se do sousedství nevrátí obávaná dvojčata Bellova. Calliope a Cricket. Hlavně Cricket, nadaný vynálezce, který zrovna vystoupil ze stínu slavné sestry. Cricket, který by se moc rád vrátil do Lolina života. Lola teď dumá, jak se poprat s city ke klukovi od vedle… a vypadá to na dlouho! (Založil/a: Marlynka)

Stephanie Perkins Stephanie Perkins

teite
  18. 3. 2014, 19:47
Nejsem už bohužel ve věku na dívčí romány, proto je moje hodnocení při zemi. Kdybych knihu četla o dvacet let dříve, asi bych u ní plakala a úplně by mě strhla. Takto musím konstatovat, že je to dobře napsané, ač poněkud barvotiskové dílko, kde jsou zkrátka kladní hrdinové od těch záporných odděleni tlustou čarou a od počátku nemůže být mýlky o tom, kdo je dobrý a kdo zlý. Nicméně proč ne, dialogy jsou vcelku uvěřitelné a příběh příjemně plyne, jako oddechovka to není špatné ani pro zasloužilou matku :-)
Evelýny
  14. 5. 2015, 23:52
Autorka udržela nastavenou laťku kvality a zábavnosti. Na druhou stranu mě však dech nevyrazila. Pár vtipných situací se zde našlo, ale celkově na mě kniha působila nevěrohodně, naivně dětsky. Nechci však kritizovat, protože nejsem cílovou čtenářskou skupinou. Knihu jsem dočetla a souhlasím: jako oddychovka to opravdu není špatné.
Pasiphae
  11. 12. 2015, 15:02
Tato kniha volně navazuje na Polibek pro Annu, kdy je příběh sice úplně jiný, ale můžeme se zde setkat s postavami z Paříže. Tedy po první knize, kterou jsem přečetla za několik hodin a byla jsem z ní nadšená, autorka nedosáhla s knihou druhou na pomyslnou laťku. Pokud jste u prvního dílu věděli předem jak dopadne zhruba od poloviny knihy, tak u Loly je to jasné asi už po prvních dvaceti stranách. Styl psaní je stejně odlehčený, vtipný a upřímný. Koho nenadchla kniha první, tak se v tomto díle zázraku nedočká a naopak komu se líbila Anna, najde si i cestu k Lole.