Krvavé brány

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-223-2

Fantom Print (2013) 978-80-7398-223-2 368

Stejně jako Will vede i Saskia, náruživá šermířka, úplně obyčejný život. To se změní v okamžiku, kdy v turnaji nastoupí proti tajemnému Maîtremu: ten jí rapírem způsobí hluboké řezné rány, které se brzy poté změní v cejch. Saskia netuší, že po ní její sok pátrá už po staletí - neboť v ní dřímá dar, který teď Maître hodlá využít pro své účely. Ovšem mladou ženu nikdo nepřipravil na její temný talent, a tak nechtěně rozráží dveře, které nikdy neměly být otevřeny.
Než Saskia pochopí, co se s ní děje, ocitá se společně s Willem na útěku před démonovými služebníky, kteří ji chtějí zneužít pro své vlastní zájmy. Oba mladí lidé musejí zapomenout na vše, co dosud považovali za skutečné, dobré a špatné, aby dokázali přežít - a dostává se jim právě tak nečekané jako neobvyklé pomoci... (Založil/a: Desmond)

antoniana
  12. 7. 2016, 10:46
Výborná kniha, Heitz zajímavým způsobem propojil Ritus/Sanctum a trilogii Děti Jidášovy. Will i Saskia byly celkem obstojné hlavní postavy, nejvíc ale u mě válela Justine a taky Levantin, který nebyl úplně sto procentním záporákem.
wirtr
  24. 2. 2015, 9:30
No co napsat o této knížce, začátek byl poměrně nudný a florista s kuchařkou mi nebyli tolik simpatičtí jako třeba Eric nebo Sia z jiných autorových děl. Naštěstí to zachránila Justine, která svou arogancí k zákonu a agresivitou dodala knize švih. Hned jak se na scéně objeví francouzka, kniha zvyšuje obrátky a začala mě dost bavit. Dost se mi také líbili záhadné posatvy především Levantin a co mě opravdu nadchlo bylo to, že tato kniha svělým způsobem spojila sérii Ritus a Jidáše. Už aby byl čas na knížku Syn Jidášův.