Víno lehce poetické lehce erotické

Víno lehce poetické lehce erotické

Radix - 2013
ISBN: 978-80-86031-82-8

Radix (2013) 978-80-86031-82-8 64

Víno od nepaměti jitřilo smysly člověka a probouzelo v něm touhy, které by zřejmě i jemu samotnému zůstaly skryty.
Ctirad Králík (* 1959) ho nejen "chutná", ale umí i z hroznů dozrávajících na svazích malebné Pálavy stvořit vína, ve kterých je cítit jeho velká snivá duše. Největším zadostiučiněním pro něj je, nacházíme-li my ostatní v Sedleckých vínech, kterým dává tvář, souznění s jejich tvůrcem.
Stejně jako vyzrávají vína, kterým vdechuje život, zraje i vinař. A v něm básník odhalující tajemství, která do vín ukládá, a obnažující své niterné prožitky, představy a sny. Dárkově provedená, odvážně ilustrovaná sbírka zhruba 30 básní, věnovaných vínu a jednotlivým jeho odrůdám, jistě potěší každého, kdo má rád víno, fantazii a pokušení života. "Radek Králík je nejlepší básník mezi vinaři a nejlepší vinař mezi básníky." (Založil/a: alča87)