Keltské pohádky

Originální název: Celtic Fairy Tales

Ando - 1996
ISBN: 80-902032-2-1

Ando (1996) 80-902032-2-1 258

Stojí-li sběratel před úkolem sestavit knihu keltských pohádek, zarazí ho bezpochyby množství, pestrost, bohatství a krása starých příběhů. Joseph Jacobs sestavil výbor, do kterého se snažil rovnoměrně rozložit staré pohádky z Irska i Walesu. Při práci vycházel z předpokladu, že by reprezentativní kniha keltských pohádek měla obsahovat historky úsměvné, hrdinsky osudové i romantické. A tak se vedle sebe ocitly příběhy Irského Paleu spolu s příběhy welšskými a skotskými, v jedné knize se sešly osudy, jež nás pohltí, zahřejí a zastudí u srdce, i ty, kterými se budeme pročítat s mírným úsměvem na tváři. Joseph Jacobs doplnil edici i o poznámkový aparát, jež nás provede literárněhistorickým pozadím vzniku a osudů některých pohádek a připomene nám, že se mnoho motivů, tak dobře nám známých z našich českých pohádek, poprvé objevilo před mnoha a mnoha lety v úplně jiném prostředí. (Založil/a: Snicketka)

spirlice
  13. 9. 2013, 22:37
Osmnáct keltských příběhů v této knize je jako osmnáct žhavých uhlíků z dýmky Seana Vypravěče, který vás vezme na fantastickou cestu časem i prostorem. Nechte se přenést do příběhů o národě, který proslul odvahou, vynalézavostí i kouzelnou mocí. Seznamte se s krutým králem Conalem a lstivým čarodějem Rudovousem, ochutnejte ovoce z bájné zahrady Vleago a staňte se svědky zkázy města Is. Vstupte do království elfů a koriganů a nespěchejte s návratem. Svět keltských bájí a pohádek se vám určitě nebude chtít opustit.