Mluvíme tělem

Mluvíme tělem

Podtitul: Řeč těla prozradí víc než tisíc slov

Originální název: Die Körpersprache verrät mehr als tausend Worte
Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Knižní klub - 1997

Knižní klub (1997) 136

Naše gesta, mimika a držení těla představují komplexní jazyk, jenž prozradí o člověku pravdu. Tato nonverbální komunikace má mnoho vyjadřovacích možností: jde o znamení, která vyzradí myšlenky a motivy, úmysly, přání i pocity, i když člověk říká slovy něco docela jiného. Ruce řeknou víc než celá kniha, nohy nedovedou lhát a pohyby a gesta mají větší cenu než tisíc slov. Chcete-li vědět, na čem u svého partnera či kolegy opravdu jste, je třeba si všímat jeho oblečení, způsobu, jak sedí, jak skládá paže, jak si hraje s prsty či s brýlemi... Nikdy bychom ale neměli hodnotit jednotlivá gesta samostatně. Řeč těla má svou vlastní gramatiku a interpunkci. Teprve celá věta složená z nevědomých signálu a zrádných znamení podá pravdivé a úplné poselství této řeči beze slov. Pomocí mnoha příkladu a ilustrací odhaluje kniha E. Thiela stručně, jasně a přehledně tajný kód řeči těla. Naučte se interpretovat i ty signály, které vám byly dosud utajeny! (Založil/a: kristyna3252)

Erhard Thiel Erhard Thiel
*1940

kristyna3252
  18. 5. 2013, 19:50
Kniha je velice dobrá. Snažím se vždy pozorovat lidi a většinou všechno, co je v knize sedí. Vřele doporučuji! ;)