Vy mně taky!

Vy mně taky! Originální název: Vy mně taky!

Šulc-Švarc - 2005
ISBN: 80-7244-155-8

Šulc-Švarc (2005) 80-7244-155-8 117
Šulc-Švarc (2001)
Šulc-Švarc (1999)

Reedice úspěšné knížky Jiřího Žáčka obsahuje výbor z jeho humoristických a satirických textů, napsaných od roku 1982 až do konce 90. let. Texty reagují na různé politické a společenské události a upozorňují na zlozvyky a nešvary nejširších vrstev české společnosti. Žáček bohatě využívá slovní hříčky, gradaci a vtip a jeho texty jsou napsány s neobyčejnou lehkostí. (Založil/a: skjaninka)

Jiří Žáček Jiří Žáček
*06.11.1945

Skřítek
  21. 1. 2013, 17:30
" Blbost je věčná, skvělá škola, pramáti šťastných lidských stád..".Sarkasmus v podání mistra pera Žáčka je dokonalý, hříčky se slovy a častý úder do černého je sbírkou prostoupen. Kniha pobaví a ač se to líbí nebo ne jde skutečně o kritiku nás lidí, našich způsobů a leckdy jsem se uchechtla nad pravdivostí petitů.
soniaf
  24. 11. 2011, 18:37
Velice povedená sbírka různých básní a citátů Jiřího Žáčka. Bohužel je to jen výběr těch nej básní, a tak kniha neobsahuje veškerou jeho tvorbu. V knize jsou různá témata, ale nejvíce se mi líbí vyjadřování pana Žáčka na témata jako jsou : politika, pravda, manželství. Jeho moudra jsou vtipná, ale zatraceně pravdivá.
AkzuzkA
  19. 11. 2016, 20:39
Žáčkovy básničky a další menší formy pro dospělé mě opravdu baví. Umí se prostě trefit do černého. A komu se to nelíbí, ať mi ...... políbí... :)
Pulec
  14. 6. 2016, 17:12
Místy sice dost předvídatelné a jednoduché rýmy, což ovšem ani tak nevadí. Nač si z toho dělat těžkou hlavu. Poselství je jasné a komu se to nelíbí, může se podívat na obálku.
Milan Zelenka
  21. 10. 2014, 20:59
"Život je ring, kde chybí sudí, spadla klec, už je po plese". Žáčkovy balady nemají chybu a jsou až krutě pravdivé. I slzička ukápla