Řád Kraje Světa, , svazek druhý

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Triton - 2012
ISBN: 978-80-7387-627-2

Triton (2012) 978-80-7387-627-2 304

Lars Bergerson, Lupič putující mezi rozměry, hledá Řád Kraje Světa, aby se vymanil z područí sil, jež ho poutají. Záhadný Strom ho nepřestává volat, a on ztrácí sílu odolávat. V temném a postapokalyptickém světě dobro jen tu a tam zazáří jako jiskřička v oceánu temnoty. Pravda, která nás čeká na konci výpravy, je ohromující. (Založil/a: strasidlo)

Maja Lidia Kossakowska Maja Lidia Kossakowska
*??.??.1972

Ciba
  6. 1. 2015, 12:31
Druhá kniha o sympatickém lupiči Larsi Bergersonovi mě omámila o pořádný kus více než její místy rozpačitá předchůdkyně. Nevím, zda je to tím, že si stále více libuji ve stylu Kossakovské nebo tím, že je to opravdu o trochu lépe napsáno/přeloženo. Velký díl na tom má také fakt, že jednička pokládá otázky a dvojka na ně svědomitě odpovídá. I zde se sice najde několik mdlejších pasáží, ale ruku na srdce kde nejsou? Každopádně, je to pokračování více než zdařilé, co snadno zabije nudu třeba při cestování narvaným dopravním prostředkem a rychle vás vtáhne do děje. Případné trojce, kde by Lars odhlalil svůj skutečný potenciál, bych se tak rozhodně nebránil.

P.S.

Pro korektorku z Tritonu. Příště prosím o větší pozornost při korekturách. Těch překlepů, vynechaných nebo prohozených písmenek je tam opravdu hodně a zbytečně to otravuje.
Kateřina88
  21. 8. 2014, 11:28
Druhý díl oproti prvnímu se mi nezdál ani horší, ani lepší, autorka si myslím udržela stejný styl a knížka se mi četla stejně dobře jako ta předchozí. Trochu rušivě na mě působilo poměrně velké množství použitých přirovnání v textu, čehož jsem si v předešlé knize buď nevšimla, nebo se jich tam tolik nevyskytovalo. Konec jsem čekala trochu epičtější, ale přesto to bylo příjemné oddechové čtení. Určitě doporučuji, zajímavý námět a propojení starého a nového světa :)