Megasmutná pravdivá lovestory

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2013
ISBN: 9788025708682

Argo (2013) 9788025708682 412

Lenny Abramov pracuje ve firmě, které nabízí lékařsky prověřenou nesmrtelnost, a při honu na bohaté evropské zákazníky se seznámí s mladou Koreo-Američankou Eunice. Zatímco se jejich vztah úspěšně vyvíjí, Amerika se propadá do finančního i politického chaosu... (Založil/a: Magdala81)

karel777
  10. 2. 2015, 23:48
Nanobotů prostá krev je hustší než voda.
Zajímavý čtivý román z blízké budoucnosti, která je jen pokrouceným zrcadlem dneška. Ovšem čtenář by neměl očekávat ani Huxleyho ani Orwella, tyto autory Shteyngart spíše vykrádá, jen aby vytvořil dystopický svět, na který jsme připraveni a zároveň nám připadá naprosot nemyslitelný, aby ukázal jedinou kulturní univerzálii, která přežije všechny režimy a všechny doby. Touto alfou a omegou západního člověka je pro Shteyngarta rodina. Právě rodina je pro hrdiny románu jediným pevným opěrným bodem v tekuté modernitě zaplavené informacemi, které jsou zastarelé ještě dříve, než doputují ke svým příjemcům. Je zdrojem jejich identity a v okamžiku naprostého kolapsu také tím jediným, na čem opravdu záleží. Tím jediným co dokáže oddělit zrno od plev.