Originální název: Der Fluch der Schriftrollen

ISBN: 978-80-249-2696-4

Knižní klub (2015) 978-80-249-2696-4 256
Ikar (2009) 978-80-249-1173-1 254
Ikar (2002)

Skupina archeologů v Izraeli objevila takřka neporušené svitky, téměř dva tisíce let spočívající v jílových nádobách v zemi. K senzačnímu objevu je přizván i Benjamin Messer, profesor oriantalistiky z losangelské univerzity, jehož vášní jsou právě historické rukopisy. Poselství těchto vzácných svitků však v sobě skrývá kletbou chráněnou zpověď Davida ben Jona, židovského obyvatele Palestiny, která otřese dočasným Benovým životem v samých základech.

Dumbicek
  6. 1. 2016, 6:30
Ráda bych sice dala více hvězd, ale něco mi tam chybělo. Bylo to pro mě taková poloviční práce. Sice dobrá a zajímavá, ale i já bych tam nějakou tu stránku přidala, aby to dodalo knize konečný šmrnc. Rozhodně však sáhnu po nějaké další knize.
douver
  5. 9. 2016, 22:34
Příjemné čtení, zajímavý příběh, který mě vtáhl do děje. Izrael, rukopisy, kletba a trocha romantiky, krásná kombinace. Pro mě je to přečtená druhá kniha této autorky a těším se na další.
NikDisk
  25. 8. 2015, 7:59
Pěkná kniha, zajímavý příběh, ale jak už to bývá u hubených knih, není vše tak rozvedeno jako v knihách s aspoň 400 stránkami. Ale i tak opět skvěle vymyšlené a napsané. Rozhodně knihu řádím k předním pozicím.
painkaa
  12. 8. 2014, 17:00
s nadšením jsem zhltla a pustila se do dalších knih od této autorky, bohužel jsem byla čím dál víc zklamanější, protože ostatní knihy mě zdaleka tak neoslovily a tak řadím tuhla na žebříček jejich nejlepších děl :)