Konec prokrastinace

Konec prokrastinace

Podtitul: Jak přestat odkládat a žít naplno

Originální název: Konec prokrastinace

Zoner press - 2013
ISBN: 978-80-87270-51-6

Zoner press (2013) 978-80-87270-51-6 272

Vychází nová kniha Petra Ludwiga o prokrastinaci, chorobném odkládání důležitých úkolů a povinností. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den. (Založil/a: Jamesová)

HPL
  24. 5. 2014, 11:22
Tak jako řekl bych že poněkud zklamání. Sice pár dobrých myšlenek, ale bohužel nic, co by člověk už sám dávno nevěděl - jinymi slovy pro skutečný boj s prokrastinací žádná vzpruha. Nakonec se stejně musíte zvednout sami, ať se vám k "tomu" nechce sebevíc. Nejvíc se mi líbila metafora s "emočním slonem" a racionálním jezdcem. Hodnocení se ale pro jistotu zdržím.
Ivet
  29. 12. 2013, 22:26
Kniha je napsána velmi srozumitelně a lehce i pro nenáročné čtenáře. Popisuje jednoduchý postup, jak se stát vyrovnaným a spokojeným člověkem. Kniha je doplněna vtipnými praktickými obrázky, které pomohou v pochopení a oživují čtení. Takže neprokrastinujte její přečtení, opravdu stojí za to.
Lalaine
  5. 1. 2014, 20:29
Konec prokrastinace jsem si přála k Vánocům. Nemyslím si, že patřím k chronickým prokrastinátorům, ale každý má nějaký svoje činnosti, díky kterým prokrastinuje i v menší míře. Každopádně Petr Ludwig udělal dobře, že zvolil jednoduchý, srozumitelný jazyk bez zbytečné terminologie. A když už se nějaké to odborné slovíčko najde, je bravurně vysvětleno (naučíte se, co dělá limbický systém, co amigdala, neberte to!). V knize najdete spoustu účinných (osobně vyzkoušeno) nástrojů, které by vám měli pomoci v boji s prokrastinací. Záleží ovšem jenom na Vás, jestli si dané pomůcky vyzkoušíte a osvojíte... Ale už to, že uvažujete nad půjčením či koupí této knihy, jste udělali pokrok kupředu a to je přece skvělý! :)
knihomotýl
  30. 11. 2014, 12:35
Naprosto zbytečná a obsahově vyčerpávající kniha, určená především k tahání peněz. Na toto téma bylo napsáno mnoho knih a autor jen sesbíral ty nejzajímavější myšlenky, zkombinoval je do kapitol (jejich struktura je mi stále tak nějak záhadou), přidal pár šik obrázků a tomu celému dal atraktivní název "Konec prokrastinace". Stačilo už jen trochu propagace a stal se z knihy bestseller. Pokud někdo čeká, že mu tato kniha pomůže s bojem proti prokrastinaci, je vedle. Líbivý jazyk (a jednoduše vysvětlené vědecké pojmy) napomáhá povrchnímu pocitu, že čtenář všemu rozumí, tudíž mu kniha dokáže pomoci. Já se raději poohlédnu po pečlivější a i obsáhlejší literatuře na toto téma.
Elrond
  10. 7. 2013, 13:13
Tak tohle si chci určitě přečíst, píšu si to do úkolníčku jako úkol nejvyšší důležitosti. Ale není čas, nejsou love, tak prozatím tento úkol odkládám......
MiriamBlahova
  22. 2. 2016, 10:30
Tato kniha se nedá popisovat jako literární dílo. Ale přiznávám, že je kniha napsaná jednoduchou a čtivou formou. Zajímavé myšlenky... teď už se jen namotivovat a začít :-D
Morreluc
  17. 11. 2015, 19:18
Ale jo.... :-) hezky shrnuto několik myšlenek, což sám autor píše, a zajímavé příběhy z autorovy vlastní zkušenosti. Zkusím praktikovat, ale nevím, nevím..
vertigoscottie
  8. 2. 2015, 22:53
Kniha mne zastihla v situaci kdy jsem byl na duševním vzestupu a aktivity, kterým jsem se chtěl věnovat jsem vykonával bez odkládání, jejich zpětná vazba mne motivovala a celkově šlo všechno dobrým směrem. I tak tomu Konec prokrastinace dal jiný rozměr. Myšlenky možná nejsou tak prvotní a orginální, ale jejich využitelnost musím hodnotit kladně. Aktivně jsem začal používat nadpoloviční většinu nástrojů, některé mi tolik nesedly, ale ne že by na tom byly bity, ty co používám. Cením i snahu dát knize punc důveryhodnosti, která není marná také díky řádným zdrojům. Je ale pravda, že autor k některým závěrům dochází sám, což se občas děje v momentech, kdy by takové tvrzení bylo dobré podpořit nějakou studií. Na závěr musím říct, že knihu hodnotím jako výbornou z jednoho prostého důvodu, účel splnila. A cenu za nejlepší portrét získává křeček!
Amanita
  22. 10. 2014, 18:18
Dosud jsem žádnou odbornou práci na podobné téma nečetla, nedokáži tedy posoudit původnost myšlenek a jejich přínos do odborné diskuse. Jako laikovi se mi však kniha líbila. Nepovažovala jsem se za prokrastinátora, ale i tak jsem zjistila, že mám co zlepšovat.
otgo
  8. 6. 2015, 15:35
Musím se přidat k několika spíše skeptickým názorům. Největším plusem je pro mě kapitola objektivity, která mi přišla ze všech nejzajímavější. Jinak, jak už někdo psal přede mnou, kniha nepřináší nic nového. Nic, na co by člověk trochu uvažující nepřišel sám. Asi jako mnohým mi nedocvakává zvolený název, vysloveně zaručený recept na "konec prokrastinace" jsem v knize nenašel. Autor mě spíše utvrdil v tom, že všechny "koučinky a činnosti osobního rozvoje" nejsou nic, čemu by stálo za to věnovat nějaký větší díl času. Nicméně dávám 3 hvězdičky z pěti - jednu za kapitolu objektivity (která mám pocit, že mi něco dala), druhou za některé myšlenky i v jiných kapitolách a poslední za perfektní psaný projev s jednoduchou grafikou (která mi zpočátku připadala, že má za jediný úkol zvětšit počet stránek, ale na konci už ne).
zuzaSislerka
  7. 10. 2014, 14:57
Jediné co jsem si z knihy odnesla je: I pád na držku je cesta vpřed. Ludwig kombinuje Time management s bojem proti prokrastinaci, bohužel ale trochu neobratně. V jedné části se jedná o návod na slušné chování, v další mluví sám jako všechny ty špatné studie z amerických univerzit, které hned na začátku zavrhnul.

Vhodné pro všechny, kdo nemají tušení jak zvládat život sám se sebou. Pro nás ostatní je zbytečnost to číst.
uzenar
  9. 2. 2014, 14:45
Úžasná kniha! Když se mi dostala do ruky, nikdy jsem neslyšel o prokrastinaci tudíž jsem ze zvědavosti začal číst. Knížka mě oslovila svojí jednoduchostí, autor vše jednoduše vysvětlí a každá myšlenka je doplněna obrázkem pro ještě jednodušší pochopení. Každou další kapitolou jsem zjišťoval, že tato prokrastinace je mím velkým problémem a je čas začít proti ní bojovat. Díky různým metodám v této knize, už nějakou dobou úspěšně s prokrastinací bojuji. Každému komu se tato kniha dostane do ruky jí doporučuji přečíst a jak řiká sám autor: Hlavní je nevyprokrastinovat boj s prokrastinací.
pixie
  28. 9. 2013, 17:54
Je důležité neprokrastinovat začátek... jenže to je hrozně těžký, když se vám do ničeho nechce. Ale věřím, že se mi povede to překonat a pak to už půjde všechno samo.