Pulz

Pulz

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-854-0

Domino (2013) 978-80-7303-854-0 400

Chcete zjistit, jak píše oblíbený autor Jefferyho Deavera?
Během převozu sériového vraha do věznice s nejpřísnější ostrahou udeří hurikán. Ostře sledovaný pasažér obrněného vozu beze stopy zmizí. Vládne sice všeobecné přesvědčení, že běsnění živlů nemohl přežít, ale jistotu nemá nikdo.
To bylo před dlouhými deseti lety. Na transsexuálního zabijáka, který si nechával říkat Daniel Daniella, už svět téměř zapomněl. Teď se ale hrůzné vzpomínky znovu derou na povrch, protože bylo nalezeno několik zavražděných obětí – a modus operandi až příliš silně připomíná pohřešovaného vraha.
Mohl Daniel Daniella skutečně hurikán přežít? Rozhodl se pokračovat ve svém hrůzném běsnění, na němž on osobně neshledává nic špatného? Anebo je někdo jeho činy natolik fascinován, že hodlá svůj bizarní vzor napodobit? Ať už je pravda jakákoli, detektiv Frank Quinn má plné ruce práce. Ví totiž, že každý den, kdy zůstává vrah na svobodě, může stát další lidský život. (Založil/a: Jamesová)

Draconian
  4. 7. 2013, 23:10
Kniha mne poměrně překvapila. Dostal jsem ji jako dárek...přičemž já už tento žánr (krimi) příliš nečtu. Lutz mne však dokázal do knihy vtáhnout...zejména díky dvěma hlavním postavám, které jsou velmi sympatické.
Vraždy jsou kruté....vadilo mi však, že jich je celkem dost a případ se vlastně hnul z místa až s koncem knihy. Na druhou stranu jsme mohli nahlédnout do myšlenek vraha a poznat jeho dětství.
Zakončení příběhu mi však přišlo poměrně uspěchané. Jinak ale Lutz umí pěkně vyprávět a stylistiku má na jedničku. A i nějaké to překvapení se dostaví (všechny souvislosti). Prostě velice slušná krimi kniha, která se dá doporučit jako dobré zábavné čtení.
Trina1
  13. 1. 2015, 20:39
Obsahuje spoiler spoiler Tato knížka mě oproti jiným dílům trošičku zklamala. Jednak mi zde chyběly Pearliny pichlavé hlášky a hlavně (pozor, spoiler) se mi nějak nezdá Pearl v roli matky. Konec byl zvláštní a uspěchaný. Snad bude další díl lepší, doufejme, že v této sérii to nepůjde od deseti k pěti.
mattykratty
  29. 12. 2013, 6:41
Mno, taky knížka jako dárek... postup vysetrovani lezerni a konec dosti rychle uzavreny, zkusim jeste jednu knizku od autora, ve srovnani s Deawerem je to slabsi...
wendel
  12. 11. 2015, 16:18
Tohle byla má třetí kniha od Lutze v poslední době, a tak se mi zdá, že je to pořád to samé dokola. Quinn opět pátrá po sériovém vrahovi, který je slušný sadista.V knize jsou další dvě dějové linie, u kterých jsem dlouho nevěděl co z toho vzejde. Dlouho se nic neděje, tedy vrahoun si vesele vraždí, ale Quinn se nemůže pohnout z místa. Teprve až v závěru se vše vysvětlí, když Lutz všechno splácá dohromady jako kuličku.
Asi bych knihu hodnotil lépe, kdyby jsem měl od minulých dílů větší časový odstup, takhle je to jen solidních 60%.