Krize v multikulturalismu: multikulturalismus v krizi

Krize v multikulturalismu: multikulturalismus v krizi Originální název: Krize v multikulturalismu: multikulturalismus v krizi
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Oftis - 2013
ISBN: 978-80-7405274-3

Oftis (2013) 978-80-7405274-3 264

Multikulturalismus – termín, který může označovat široké spektrum jevů od vládní strategie přes charakter kulturně heterogenní společnosti až ke společenskovědnímu konceptu, je v posledních třech letech častým námětem k bouřlivým debatám. Je-li multikulturalismus často zatracován coby naivní a pro západní společnost přímo ničivá ideologie, ukazuje to (mimo jiné) na skutečnost, která nám může dodat trochu optimismu do budoucích let. A sice že každému, kdo se do diskusí pouští, záleží na společnosti, ve které žije a v niž skládá naděje.

Kolektivní monografie obsahuje text Pavla Barši, Michaela Hausera, Josepha Freiseho, Tomáše Petráčka, Jana Lukavce, Terezy Blahoutové, Zdenky Sokolíčkové, Františka Burdy, Jana Hojdy, Jozefa Juríka a dalších. (Založil/a: jatox)