Válka za bílého dne

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Triton - 2013
ISBN: 978-80-7387-689-0

Triton (2013) 978-80-7387-689-0 664

Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy. Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, posetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar’damou Ka, Osvoboditelem. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti. Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích (Založil/a: Thelien)

Peter V. Brett Peter V. Brett
*08.02.1973

Magyana
  12. 6. 2013, 20:18
Tohle je přesně to, proč se mi Brettovy knihy tak líbí. Jeho postavy mají svůj vývoj, svou historii. V jedné knize vám představí postavu, kterou na první pohled nesnášíte. V následující knize vám vylíčí její životní příběh a vy najednou zjistíte, že ji máte čím dál raději. Přesně takhle to bylo v Pouštním kopí s Jardirem a ve Válce za bílého dne s Ineverou. Mám je ráda oba, i když on je trochu parchant a ona hodně mrcha.

Navíc je Démonský cyklus skvěle napsaná, originální fantasy. A když vezmu v úvahu, že tato série je autorovou prvotinou, nemůžu než smeknout.

Jen ten konec mě vyloženě rozčílil. Nebudu spoilerovat, řeknu jen toto: Zakončit knihu takhle je hanebnost a týrání čtenářů.
Barabura
  1. 8. 2013, 17:21
Třetí díl se mi líbil víc než druhý, kde mě moc nebavila první půlka knihy o Jardirovi. Arlen je prostě nejdál a Jardira nemám ráda. Ovšem Inevera mě bavila. Občas to bylo docela dobrý porno a chvílema jsem si řikala, že dostat to do ruky dítě, tak by asi čumělo. Super je vývoj postav jak píše Magyana a moc se mi líbí vývoj v používání magie. Ovšem ten konec? Mít v tu chvůli pana Petera po ruce asi mu jednu vrznu. Tohle se opravdu nám chudákům čtenářům nedělá. Jsem listovala jak blázen? Jestli tam ještě něco nebude dál. A kdybyste to tady nepsaly holky, tak se du asi taky podívat do knihkupectví jestli nemám nějakej zmetek nedovytištěnej :) A můžu se přidat k wwwhisk@s a trhat si spolu s ní vlasy, že sem blbka nepočkala pát let až to dopíše. Je mi hrozně...
Keatin
  8. 2. 2014, 17:46
I přesto, že jsem si zde přečetla, že konec je pro čtenáře roven budoucí sebevraždě, stejně jsem nebyla připravena na to, co se stane. Uf, a další díly v nedohlednu. Musím přiznat, že Jardir nepatří k mým oblíbeným postavám, nesedí mi, je to namachrovaný hňup, co mě štve. Ani na Ineveru jsem neměla moc pozitivní náhled, ale 3. díl jí neskutečně pomohl, mrcha je to pořád, ale tak nějak už více snesitelnější. :) Jsem zvědavá, co si na nás pan Brett připraví v dalších dílech ...do té doby asi nevydržím. :)
zoro2
  23. 4. 2015, 22:35
Bitva dobojována - hurááá! A tím veškeré moje nadšení končí. Bohužel pro mě zklamání, protože 400 stránek byla nuda k uzívání a to nemluvím o kapitole o výcviku Inevery, kterou jsem nakonec fakt nedal a jen prolistoval (btw. o nic nepřišel). Přestože konec knihy byl struhující, už se můj celkový dojem z třetího dílu nezlepšil (sorry Brette).
Blondi
  28. 11. 2013, 19:25
Opět skvělý díl, ale přiznám se, že oproti 2.dílu jsem zde byla mírně zklamaná. Samozřejmě, že se to četlo samo! Musela jsem se přemáhat, abych knížku nepřečetla za 2 dny. Ale na předešlý díl to prostě nemělo. Což je samozřejmě věc vkusu a osobních sympatií k jednotlivým hlavním hrdinům.=)
anishta
  5. 8. 2013, 22:37
Tak to je teda hnus!!! Když jsem dočetla poslední větu, tak jsem zařvala: "To je haj*l!!!" :D Takhle by kniha která nemá okamžité pokračování končit neměla...:D Jinak je Válka za bílého dne skvělá kniha tak jako předchozí díly, ale to ukončení mě dostalo... Všechny postavy jsem si zamilovala, i když mě někdy vytáčeli, například Renna a Inevera... Chci hned další díl!!!
yarghoul
  30. 11. 2013, 14:03
Pořád strhující čtení, osudy se začínají prolínat, pomalu spějeme k určitě monstróznímu finále, ale pro mě tentokrát jen 4*, první dva díly jsem doslova hltala, tohle jsem četla volným tempem.
Všivák
  2. 8. 2013, 18:48
No, to byl nářez. Úplně stejný jako předešlé knihy. Pořád přehršel nápadů. Akční jak hovado, hlavně v druhé polovině knihy. Ke konci to bylo přímo infarktové. A tím to skončilo. Charaktery postav. Více pohledů na věc. Skvělý jazyk. Tohle má prostě dynamiku neskutečných rozměrů. Teď nezbývá nic jiného než uchopit Alagaiský ocas a švihat jím pana Bretta, dokud neudělá pokračování. I když. Já si myslím, že ho nakonec uzdravý.
PeťkaW.
  10. 10. 2014, 19:01
A to jsem si myslela, že jsem na konec připravená, když jsem si přečetla zdejší pohoršené reakce a slyšela i jiná hodnocení. Ale tohle...? Někdo by měl panu Brettovi říct, že zabít polovinu čtenářů infarktem, není moc dobrý marketingový tah.
Válka za bílého dne je rozhodně mnohem lepší, než druhý díl, ale v mých očích stále vede úvodní kniha. Závěrečný díl je opravdu výborně napsaný, poutavý, minulost Inevery mě oproti Jardirově bavila a dokonce jsem si její postavu díky tomu oblíbila. Gradace byla vystavěná skvěle a celkově není knize, snad kromě onoho závěru, co vytknout. Myslím, že tuhle sérii si musí oblíbit každý milovník fantasy.
wwwhisk@s
  12. 6. 2013, 19:11
Do poslední tečky souhlasím s uživatelem svenny.
Třetí díl jsem tak nehltala jako první dva, pěkně jsem si ho vychutnávala po kouskách. Stejně jako u Tetovaného není do cca tří čtvrtin vůbec jasný název knihy. Jak už napovídá i obálka, dozvídáme se tu minulost další důležité postavy na scéně - Inevery. Dříve jsem ji nemohla vystát, teď jsem se nemohla dočkat, kdy se zase objeví... Ta mrcha mi je prostě sympatická :D
Válka za bílého dne je jen o kousíček horší než Tetovaný a Pouštní kopí, ale stejně s hodnocením neváhám. Takhle kvalitní, napínavé a čtivé fantasy se hledá těžko. Teď si vyčítám, že jsem s tím nepočkala o pár let, až budou vydané všechny díly... nesnáším čekání :D

Magyana: S tím koncem naprosto souhlasím. Dokonce jsem se šla podívat znovu do knihkupectví, jestli mi nedali jiný výtisk, kde chybí stránka...
Ciba
  10. 3. 2014, 13:09
První půlka knížky, popisující vzestup Inevery, je podle mě zatím nejhorší pasáží, co jsem si od Bretta přečetl. Rozhodně to není tím, že hlavní hrdinkou je žena, ale její strasti jsou jen naředěným odvarem Jardirovi pouťi a její podivně tajmená a rozporuplná nátura sledující vlastní pohnutky mě ničím nezaujala. S dalším otáčením stránek se však autor vrací ke starým známým a společně s nimi přichází i to vysokooktanové koření, které mě tolik bavilo v předchozích svazcích. Válka s démony dostává úplně nový rozměr a grandiózní finále mě jen přesvědčilo, abych se netrpělivě těšil na čtyřku. Doufám jen, že se nebudeme vracet k mládí hraběte Thamose, protože to by pro mě bylo asi trošku zklamání. Svého nezdolného favorita jsem totiž našel už v jedničce.
Kuci92
  21. 6. 2013, 22:24
Stále se čte jedním vrzem, ale bohužel na předchozí díly nemá. U mě je stále jasným leadrem "Pouštní Kopí"
svenny
  12. 6. 2013, 14:13
Konecne dalsi dil! Opet se cte jednim dechem, i kdyz na predchazejici dily nema - orignalita nametu prestala byt originalni a pro dobro dalsiho pokracovani pribehu bylo potreba dokoncit nektere nacate pribehove linie.

Co se hlavni dejove linie tyka, pribeh tu dost "odpociva" - temer nic podstatneho se nedeje, je to skoro cele jen omacka pro lepsi pochopeni predchoziho a nasledujiciho. Z toho "nicnedelani" jsou ocividne na palici i samotne postavy, jelikoz pri cteni jsem mel misty pocit, ze tam jsou bez valnych duvodu nabrouseni uplne vsichni na uplne vsechny.

Ke konci se dej opet zdarne rozjizdi, takze cloveku nezbyva nez doufat, ze dalsi dil bude jiz brzy. Nicmene po docteni posledni kapitoly jsem fakt zvedavy, jestli a jak se autorovi podari udelat happy end. S tim, jak to rozdal, to vypada dost na povazenou.

Celkove je to celkem dobra knizka a nelituji te investice (mozna i vzhledem k tem brakum, ktere jsem posledni dobou cetl).
Daletth
  9. 12. 2015, 23:16
Vážně jsem se snažila mít Ineveru ráda, ale ani po přečtení téhle knihy mi to moc nešlo... Ale může být ještě šťastná - třeba takovou Rennu opravdu nesnáším a její postava mě vyloženě rozčiluje - má vychování řeznického psa a za ty výbuchy vzteku (většinou naprosto zbytečného a neoprávněného) by ji měl někdo konečně profackovat.
Jsem ráda, že tu Brett trochu umírnil svou retrospektivní mánii, i když zcela vystříhat se jí nedokázal. Vypadá to do budoucna na pořádnou řež.
A závěr? Ne, na zadek jsem si z něj nesedla, ale uznávám, že to byl mistrný tah :)
rahzul
  14. 12. 2014, 12:36
Pecka!! Stejně jako u ostatních knih z této série jsem litoval, že musim přerušit čtení a odskočit si na 8 hodin do háku. Je to prostě skvěle napsané. Hodně se mi líbil flashback Inevery, kdy pak bylo zcela jasné, kdo v případě Jardira tahá za nitky... i když.. Abban je jí rovným soupeřem a bavilo mě sledovat, jak se navzájem trumfují. Leeshiny postelové pletky mě nijak extra nezaujaly, za to však Rojerův vývoj dvojnásob. Konečně přestal hladit talismany, aby se mohl beze strachu postavit alagai. Může se plně spolehnout na své mistrovství, kdy není pochyb, že k němu promlouvá Eeveram :-)) A ten konec? U Everamových koulí, lepší lákadlo na další jsem dlouho neviděl a je pravdou, že pan Brett si to může s přehledem dovolit. Mno nic, jdu si přelouskat úvodní kapitolu dalšího dílu na webovky autora a zárověň najít jinou fantasy sérii, která mi zkrátí útrpné čekání na Trůn lebek!
colore
  21. 11. 2015, 9:36
Sice mi posledních asi pět stránek bylo jasný, jak to skončí, ale stejně jsem na to nebyla psychicky připravená... jakože COŽE???? Jdu rychle splašit čtvrtej díl, jinak mě z toho asi trefí šlak (i když se trochu bojím, že čtvrtej díl skončí v podobným duchu).. No a jinak samozřejmě skvělé čtení stejně jako první dva díly :-)
Plue
  13. 11. 2013, 23:51
Dobrá knížka, fajn pokračování, super se to četlo :) INEVERA - výborný! Ale Renna - Arlen, hrůza. Hlavně dokola se opakující: *Možná trošku Spoiler* miluju tě a políbili se atd. ...WTF? Vůbec mi to tam nesedělo. Jinak, těším se na pokračování.
elly88
  4. 6. 2014, 15:31
Ani třetí díl nezklamal! Jen jsem si po dočtení knihy říkala, jestli to autor myslí vážně. Ale to bylo dáno tím, že jsem stále žila v domnění, že se jedná o trilogii. :) Jen škoda dlouhého čekání na další díly. Nicméně je to aspoň příležitost, přečíst si příběh znovu od začátku pro oživení děje. ;)
Dumbicek
  7. 11. 2016, 8:17
Tady musím říct, že jsem trošičku zklamaná. Příběh Inevry byl zajímavý, ale takový nečtivý. Ale zase jsem se dozvěděla nové informace. Druhá poloviny knihy už byla mnohem lepší a přesně to na co jsem zvyklá. Doufám, že Renna bude mít v dalších dílech také nějakou méně či více důležitou roli, protože ona mi leze na nervy. Snad mi tedy nervy nedrásá zbytečně. Fascinuje mě jak jsou postavy věrohodně vykresleny a jak i přesto, že je to starší kniha tak krásně zapadá do současné situace.Škoda jen, že mi asi žádného Arlena mít nebudeme. Jinak co se týká konce, tak tohle jsem nečekala a to ani přesto, že jsem věděla, že konec bude zajímavý. Ještě, že jsem z knihovny vzala rovnou další díl, takže můžu vesele pokračovat.
LenkaZ
  16. 9. 2015, 20:49
Znáte takovéto mravenčení v žaludku? Tak to mně provázelo posledních cca 150 stran, a navíc kdykoli když jsem nemohla číst. Závěr je fakt ÚLET kdy nevěříte že to takhle může skončit.
Celé je to mistrně napsané, Arlen je... no co napsat, proste No. 1. A i Jardir a Inevera se nám ukazují i z těch lepších stránek. Pouze ta Renna mi lezla na nervy kdykoli se "objevila na scéně".
Takže teď čekání na další díl :(
mikael
  1. 6. 2014, 19:57
Všechny tři knížky od pana Bretta se čtou úplně úžasně - dokážou člověka úplně nadchnout a člověk to hltá a hltá....a pak přijde taková prasárna na konci knihy.
Marně jsem hledal schované stránky až jsem měl chuť rozříznout vazby jestli třeba tam se neskrývají případně jestli není něco zakódováno do slovníčku...ale kde nic, tu nic :-(
A teď nastává doba temna - čekání na další díl. Já to četl až teď, ale obdivuji Vás všechny co už to mají dávno přečtené...máte to ale trpělivost :-)
Manonka
  22. 4. 2014, 11:34
Ani třetí díl mě nezklamal, Brett to prostě umí senzačně. I vzhldem k závěru/nezávěru se nemůžu dočkat dalšího dílu, jenže ten je v nedohlednu, auva...
upppik
  8. 10. 2013, 21:43
jak mam vydržet čekat na další díl, když to Brett takhle uťal?! :D Opět parádní kniha! Úžasný vývoj postav, zpětné dovídání se o jejich dětství, životě..
safety
  26. 8. 2013, 8:46
Třetí díl byl výbornej, nenašel se jedinej odstaveček, co by mě nudil. Když jsem tu knížku četla, tak jsem přesně věděla, proč jsem se na ni tak těšila. Ovšem ten konec... ten musí naštvat každého, že zrovna v tu chvíli to skončilo.. to nemůže nikdo vydržet...
keddy79
  24. 8. 2013, 17:52
Tetovaný byl skvělý, Pouštní kopí už trochu pokulhávalo, ale pořád se dobře četlo, zato Válka za bílého dne je pro mne zklamání. Není tam téměř žádné napětí, zato je dopřáno kapitolám ála telenovela. Na to, že má kniha přes 600 stran, tak se děj příliš neposunul a pohled na stejné události z pohledu již třetí postavy už je unavující. A (ne)konec je k naštvání!
depeche
  7. 8. 2013, 20:17
Super třetí díl je opravdu mnohem lepší než druhý a Válka za bílého dne má sílu velkého příběhu, který Peter buduje. Zapletl Leeshu tak do problémů, že jsem se nestačil divit. Moc mi v příběhu nesedí Renna, ale kdo ví, co s ní autor zamýšlí. Moc parádní čtení a konec... konec je jak má být.
Merit
  5. 6. 2016, 22:34
Brett si svoje n. 1 na mém soukromém fantasy žebříčku rozhodně obhájil. Druhý a třetí díl jsou pro mě už definitivně jinde, než Tetovaný, na toho v mých očích už nic nemá, ale přesto je příběh strhující.
Kdybych měla něco vytknout, tak jsou to určitá klišé, která se v knize vyskytují. Postavy jsou trochu šablonovité, jejich jednání je často dost předvídatelné. Kromě strhujícího závěru tak kniha moc novinek nepřináší (opět se nabízí srovnání s Tetovaným, kde bylo nápadů přehršel), ale ve finále to ani tolik nevadí, protože čtenářský zážitek z knihy je prostě bezkonkurenční.
Prcek008
  25. 7. 2015, 16:01
Po tvrdém tréninku od pana George R. R. Martina je příjemné číst fantasy, kde vám oblíbené postavy neumírají co pár dní jedna. Celý démonský cyklus přináší do tohoto žánru mnoho nového, ať už vystavění příběhu ve světě který býval vědecky a technicky na naší úrovni až do "návratu", jenž ho uvedl do dob temna, či dvě příběhové linie s vlastními hrdiny, které se vzájemně prolínají. Mě osobně, jako většině místních, sedla více "křesťanská" část s hlavním hrdinou tetovaným, než ta "muslimská" kde hlavní roli vede Šar’dama Ka. Zajímalo by mě jestli na východě to mají čtenáři naopak.
Elie Darrem
  5. 6. 2014, 12:03
třetí díl mám za sebou a musím říci, že vůbec nezklamal, o postavách se dovídáme čím dál tím více, jejich myšlení... vše, ale ten konec ...čekám na další díl
Quinty
  6. 3. 2014, 22:02
tak teda. tahle serie se mi dost libi. Jak uz bylo receno, tak se tady paradne vyvijeji postavy. Jardira a Ineveru jsem zezacatku opravdu nemusela, ale potom, co o nich zjistite vic s nimi nakonec sympatizujete. Clovek skoro nevi komu fandit. Jedinej, kdo mi nesedi je Renna. Chapu, ze to mela v zivote tezky, ale i tak, moc ji nemusim. Kazdopadne. Kniha opet pekna, napinava, jenom tam moc casto lidi pouli a tresti oci, pripadne "prijmou a nechaji odplynout" :D Mozna to je prekladem, mozna to je mnou, ale prijde mi, ze na to jak dobrej pribeh to je, mohlo by to byt napsano jeste o chloupek lepe. a proto 4****
Mazda
  4. 7. 2013, 15:46
Taky souhlasím, že předchozí dva díly byly lepší, jak už tady několikrát padlo. První polovina knihy byla taková nijaká, nic se tam nedělo, a oproti předchozím dílům jsem měla celkem problém se do toho správně "zažrat". Dost mě štvalo, jak se hlavní hrdinové začali chovat - všichni nevrlí až hrůza. Pak ale přišla druhá polovina a už to zase jelo ráz naráz a od knihy se nedalo odtrhnout. Takže až na těch pár much si nestěžuju, jen musím říct, že na konci takhle utnout děj..to se prostě nedělá.
Creature
  3. 1. 2016, 17:05
V komentářích jsem viděla jak někteří mají rádi toho nebo toho a naopak nemají rádi toho a toho. Já mam ráda všechny postavy, autor je vykreslil tak skvěle, že nám přímo nutí svůj pohled na postavy a to se mi líbí :)
Blake
  22. 9. 2015, 16:54
Na třetí díl série jsem se velice těšila. Byl poutavý, dobře se četl, ale i přesto jsem chvílemi měla pocit, že knihu snad nikdy nedočtu. Některé pasáže mě rozptylovaly od děje a chvílemi mě nutily knihu vzdát. Má tvrdohlavost se však vyplatila. Dějové zvraty v poslední třetině knihy byly vynikající. Jen ten konec, jak již zmiňovala Magyana byl krutý. Budu se těšit na Trůn lebek, snad brzy vyjde. :-D
MirecSK
  8. 7. 2014, 12:48
Brett vytvoril úžasný svet a pridal doň skvelé postavy. Oboje som si zamiloval. Opraty celého príbehu zatiaľ drží pevne v rukách. Rozprávanie z pohľadu Krasíjcov a Severanov bolo rozdelené asi tak 50 na 50. Najviac mi vadilo, že zo strany Arlena bolo v knihe len pár kapitol. Rozhodne by som chcel viac. Ale možno to bolo spôsobené tým, že sa mi páčili najviac a prečítal som ich azda o niečo svižnejšie ako zvyšok. ;)
Inak je to rovnako kvalitne napísané ako predošlé dve knihy. Za mňa je to kvalitatívne asi na rovnakej úrovni ako druhý diel. Prvý sa mi páčil o čosi viac.
Charakterovo sú postavy vykreslené stále výborne. Boje s démonmi ako vždy poriadne napínavé a, samozrejme, o ďalší level prepracovanejšie.
No a koniec... ten naozaj pôsobí, akoby niekto z knihy vytrhol pár posledných strán. Po prečítaní niektorých komentárov som sa bál aj knihu dočítať, no napokon to nebolo až také hrozné. Čakal som, že to skončí ešte ostrejším cliffhanger-om. :)
Tí zdatnejší v angličtine si na stránke http://www.petervbrett.com/excisions/skull-throne-chapter-1-the-hunt/ môžu prečítať prvú kapitolu z chystanej štvrtej knihy Trón lebiek. Pokojne by mohla byť aj epilógom k tej tretej. ;)
Say0nne
  2. 10. 2015, 0:05
Přečetl jsem už opravdu HODNĚ fantasy. To celkem logicky se do rozdělit na dobrou a špatnou fantasy. Knížky ( k tomu prvotina ) od Bretta jsou ... skvělé.
Můj favorit č.1 je Arlen a pokud to vloženě autor nezkazí, tak i tím zůstane, druhá oblíbená byla Leesha... Nechápu, proč kdž je tolik let panna a čeká na "prince", jí autor nechá .... To jsem nepobral.
Každopádně, jako správný romantik jsem si myslel, že Arlen a Leesha budou spolu a to, že má Rennu... Rennu?! to nepochopím.
Korinek101
  19. 9. 2015, 21:54
Třetí díl stál za to si jej přečíst ale není mi jasné jak to skončilo. Snad se to dozvím ve čtverce "Trůn lebek" který vychází ke konci Listopadu 2015 v češtině už se moc těším.
Barulina
  10. 11. 2014, 8:37
achjo :-( a teď čekat na další díl :-( knížka je skvěla a řadím k oblíbeným, celou sérii. Mě se nejvíc líbil první díl, druhý byl slabší a třetí se mi opět líbil hodně.... tak šup autore, piš a piš ať je další díl co nejdříve. :-)
A musím říct, že mám ráda všechny postavy, ale ta Renna mi nesedí :-P
bobkulisek
  7. 7. 2014, 22:16
V příspěvku o tetovaném jsem napsal, že je to v poslední době asi moje nejlepší přečtená fantasy. Musím to upřesnit. Je to nejlepší fantasy, co jsem kdy četl. Některé ojedinělé názory zde nepobírám... Tohleto čtení opravdu nenudí, nic zde není zbytečné, vše logicky navazuje, ale děj přitom nelze předvídat, naprosto originální prostředí, perfektní postavy, ale přitom se v nich člověk stále orientuje - prostě vrchol klasické epické fantasy. Srovnávat s G.R.R. Martinem nelze, protože Martinovo dílo si podruhé celé zcela jistě nepřečtu a oblíbené pasáže skrze tisíce stran takřka nelze dohledat. Nebýt toho, že již nějaká tetování mám, tak bych o chraněném muži v pastýřské kápi na svém těle vážně uvažoval.
koma
  19. 2. 2014, 23:03
Pro netrpělivce a natěšence na další pokračování Démonské ságy, mezi něž se hrdě hlásím, mám zprávu o první ochutnávce ze čtvrtého dílu - Trůn Lebek. Peter na svých stránkách zveřejnil první kapitolu! I když může být trochu masochistické číst první kapitolu, když je celá knížka v nedohlednu, ale co už - neodolala jsem a nelituju.

Loks
  23. 12. 2013, 14:12
Úžasná série od které jsem se nedokázal odtrhnout. A třetí díl pro mě osobně nejlepší. Teď jen aby Peter psal a psal, protože tohle bude nesnesitelné čekání...
OX15
  12. 8. 2013, 21:08
Musím říct že až na ten konec kdy čekáte jak to dopadne a musíte čekat do dalšího dílu hůř zakončenou knihu jsem nečetl. A to to byli knihy uprostřed sérií ale vždy měli náký konec ale toto chudák čtenář taky jsem musel do knihkupectví jestli mi nechybí na konci pár kapitol.
Ale jinak stále poutalo ke knize akorát Inevra a její výcvik jsem se trochu nudil ze začátku ale to bude tím že ji nemam rád fandím Arlanovi.
Rony16
  11. 8. 2013, 13:52
Konečně vyšla také třetí kniha! Jupí jásala jsem hned když jsem ji držela v rukách a teď konečně také vidím, že jsem se měla na co těšit. :)Brett je skvělý autor, který opravdu dokázal stvořit skvělý nový fantasy svět, jeho postavy nejsou dospělí bez dětství a bez vývoje, my můžeme sledovat změny v jejich postojích a chápat jejich rozhodnutí. Strhující děj, při poslední větě jsem měla chuť řvát, což ti kteří ji již přečetli jistě chápou. :D Taky skoro ve všem souhlasím s Baraburou - honem potřebuju další díl!!! :D
duchnik
  30. 6. 2013, 13:34
Asi to nemáte nikdo jako e-knihu že? Včera jsem dočetl druhý díl, tak bych na to chtěl navázat co nejdřív..